Mobil

Android İçin Flipboard -İnceleme

iOS'un en popüler uygulaması Flipboard tüm yenilikleriyle artık Android'de!

Android İçin Flipboard -İnceleme

Dünyanın en değerli firması Apple'ın mobil işletim sistemi iOS'un en popüler uygulamalarından olan Flipboard, geçtiğimiz günlerde Android'e geldi. Google'ın mobil platformuna geliştiriciler tarafından kazandırılan bu uygulamanın milyonlarca bekleyeni vardı.

Yeni uygulamayı mini bir testten geçirdik. Firmanın geliştirdiği uygulama son derece stabil bir şekilde çalışıyor, özellikle çok şık bir arayüze sahip olduğunu söyleyebiliriz. Arayüzlerdeki geçişler son derece alıcı bir şekilde yapılandırılmış durumda.

1340631071_1.jpg
Uygulamayı ilk yüklediğimizde hoş bir karşılama ekranı ile karşı karşıayayız. Daha sonraki ilk adımlarda bizi yeni bir kullanıcı adı açmamız için yönlendiriyor. 2,6 MB boyutu ile son derece işlevli olan bu uygulama içinde sosyal ağlardan tutun da haberlere kadar aklınıza gelen bütün herşeyi bulabileceksiniz.Ön tanımlı veya sonradan değiştirilebilir haber ve eğlence üzerine içeriklerin sağlandığı, web sitelerinin yer aldığı çok amaçlı bir uygulama. Uygulama, mantık olarak çeşitli kategorilerde hizmet veren sitelerin beslemelerini uygulamayı kullananlar için sunuyor.

1340631091_2.jpg


Eğlenceden, otomobillere, yemeklerden, yaşam tarzına, eğlenceye, spora, seyahate ve tabii teknoloji dünyasına kadar pek çok alt kategoriye yönelik besleme kaynakları var.

1340631104_3.jpg


Sayfalar ve bölmeler arası geçiş yaparak uygulamanın keyfini çıkarmaya başladık. Özellikle seçtiğimiz teknoloji haberleri üzerinde digitaltrends ve daha bir çok seçkin sitelerin beslemelerini son derece şık geçişler eşliğinde okuduk.

1340631121_6.jpg


Uygulamanın asıl amaçlarından olan Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlar, üzerinde yüklü geliyor. Bizlere sadece sosyal ağlarımıza giriş yapmak kalıyor. Giriş yaptıktan sonra ayarlar kısmından kendi tercihlerimize göre seçim yapabiliyoruz. Uygulamayı incelerken yine gözümüze takılan bir diğer noktalardan birisi de Widget oldu. Biri büyük, diğeri küçük olmak üzere iki tane Widget desteği ile birlikte geliyor. Son derece iyi düşünülmüş bu Widget'ler kullanışlılığı arttırıyor.

1340631148_4.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.