Mobil

Android ile bilgisayarınıza uzaktan bağlanın!

Android'li bir telefon ile bilgisayarınıza uzaktan erişim sağlayabilirsiniz, nasıl mı?

Android ile bilgisayarınıza uzaktan bağlanın!

Hayatımızın bir parçası haline gelen Akıllı Telefonlar bilgisayarlarınızı kontrol imkanı da sunuyor. Android işletim sistemli bir telefona sahipseniz bilgisayarınızı uzaktan kontrol edebilirsiniz. Windows 7 ile sorunsuz çalışan bu uygulamamızı sizler için tanıtacağız.

WIN Remote, telefonunuz ile doğrudan Win 7’e uzaktan bağlanmanıza imkan tanıyan bir Android uygulamasıdır. Sınıfındaki diğer uygulamalar arasında öne çıkan uygulama şimdiden binlerce kişi tarafından kullanılıyor.

Win 7’e uzaktan bağlanmak için hem mobil uygulamasınıı hem de masaüstü uygulamasını kurmalıyız. Masaüstü uygulaması hattı dinler ve istenilen hizmetleri başlatır, mobil uygulama ise bilgisayarı kontrol eder ve verileri göndermenize müsade eder.

Windows uzak masaüstü uygulamalarını burdan indirin. Win 7’e uygulamayı kurun. Kurma işlemi bittikten sonra Program Files klasöründen “Banamalon -> Windows Remote Services” gidin ve sunucu başlatmak için WindowsRemoteService.exe dosyasına çift tıklayın.

1329666047_1.png
1329666068_2.png


Daha sonra Android telefonunuzdan WIN-Remote programın indirin. İndirdiğiniz programı kurduktan sonra uygulamayı açın. Aşağıdaki gibi ;

1329666081_3.png

Menü tuşundan preferences (tercihler) seçin. Sunucu ayarlarından bilgisayarınızın Ip adresini girin.

1329666130_5-2.png
Şimdi, Bilgisayarınızı kumanda edebileceğiniz, bilgisayarınıza benzer bir ev ağına bağlandığınızı farz edin. Öncelikle Android cihazınızın giriş düğmesine dokunun ve boşlukta hareket ettirmeye başlayın. Fare imlecinin bilgisayarınıza işaret ettiğini göreceksiniz.

1329666404_6-3.png

WIN Remote ile uzaktan kontrol edebileceğiniz bir kaç uygulama var. Fare ve klavye dışında, bilgisayarınızdaki dosyaları açabilir ve dosyalarınızı tarayabilirsiniz. Örneğin; Android telefonunuzdaki duvarkağıtları klasörünü gezebilir ve bilgisayarınızda duvar kağıtlarını açabilirsiniz.

1329666457_7-3.png
1329666477_8-2.jpg

Kontrol edebileceğiniz diğer uygulamalar; tarayıcı, görev yöneticisi, çeşitli video müzik çalarlar , resim görüntüleyiciler, , Windows Media Center, Powerpoint, OpenOffice vb. Son olarak bilgisayarınızı açıp-kapayabilir, hazırda bekletebilirsiniz.

1329666518_9-3.png

Sonuç olarak; WIN-Remote, Win 7 için piyasadaki en noksansız uzaktan kontrol uygulamalarından biridir.Uygulamanın açılmasının yanı sıra, ses kontrolü, önceki/sonraki parçayı çalma, web sayfası yenileme ve daha bir çok şeyi kontrol edebilirsiniz. Arayüzü sade olabilir fakat bütünüyla çalışmaktadır.

WIN-Remote indirmesi reklam desteği olarak ücretsizdir.
Wın Remote

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.