Mobil

Android Pie alacak Sony modelleri açıklandı

Sony, kendi telefonlarından hangilerine ve ne zaman Android 9.0 Pie güncellemesi geleceğini açıkladı.

Android Pie alacak Sony modelleri açıklandı

Google tarafından geliştirilen ve mobil cihazlarda kullanılan işletim sisteminin son sürümü Android 9.0 Pie olmuştu. Birçok üretici telefonlarına ne zaman bu yeni işletim sisteminin ne zaman geleceğini açıklıyor. Bu markalardan biri de Sony oldu.

Android Pie alacak Sony modelleri açıklandı

Sony daha önce yaptığı açıklamada Android 9.0 Pie güncellemesinin telefonlarına eylül ayında geleceğini açıklamıştı. Firma bazı modelleri için bu tarihi tutturamayınca yeni bir açıklama yaptı ve telefonlarına güncellemenin Ekim ayının sonunda ve Kasım ayı içinde verileceğini açıkladı.

Firmanın duyurduğu bilgiye göre Sony XZ Premium, XZ1 ve XZ1 Compact, 26 Ekim'den itibaren Android 9.0 Pie güncellemesi alacak. XZ2 Premium ise 7 Kasım'da Android 9.0 Pie güncellemesini alacak. Ağustos'ta yayınlanan listede yer alan Xperia XZ2 ve XZ2 Compact, Pie güncellemesini zaten almış olarak görünüyor.

Markanın diğer telefonları olan XA2, XA2 Ultra ve XA2 Plus ise 4 Mart 2019'da Pie güncellemesini alacağı açıklandı. Yani bu telefonlara sahip olan kullanıcıların önümüzdeki yılı beklemesi gerekiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.