Mobil

Android Wear Güncellemesi Önemli Yenilikler Getiriyor

Google'ın akıllı saatler için geliştirdiği Android Wear işletim sistemi, yeni bir güncelleme alıyor


Google'ın akıllı saatler için geliştirdiği Android Wear işletim sistemi, yeni bir güncelleme alıyor. Android Wear 1.4 sürüm numarasına sahip olacak güncelleme, performans iyileştirmeleri ve hata düzeltmeleri gibi standart geliştirmeler yerine çok daha dikkat çeken özelliklerle geliyor.

1447689672_android-wear.jpg

Android Wear Güncellemesi Önemli Yenilikler Getiriyor

Android Wear 1.4 sürüm güncellemesinin getireceği en büyük yenilik, akıllı saatlerin arama kabul etmesi olacak. Geçen süreç içinde bluetooth ve WiFi gibi iletişim özelliklerine kavuşan akıllı saatler, bu güncelleme ile çok daha efektif olarak kullanılır hale gelecek. Akıllı saatler üzerindeki hoparlörler bundan böyle tam anlamıyla işlev kazanacak.

Sadece arama özellikleri için değil, müzik dinlemek için de akıllı saatlerin hoparlörleri kullanılabilecek. Arama kabul edebilecek donanıma sahip olan akıllı saatler ise şimdilik LG Watch Urbane 2, Huawei Watch, ve Asus Zenwatch 2 gibi modeller olarak listelenebilir. Bu güncelleme sonrasındaysa yeni modellerin tamamında bu donanımların yer alması büyük olasılık.

Android Wear 1.4 güncellemesi ile batarya performansında da iyileştirmeler yapılacak. Ana ekranlar arasındaki geçişlerde de hareket sensörleri daha aktif olarak kullanılacak. Akıllı saat sahipleri, kartlar arası geçişleri hareketler ile sağlayabilecek. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.