AnTuTu uygulamaları Google Play Store’dan kaldırıldı!

Telefonları ve diğer cihazları karşılaştıran bir test uygulaması olan AnTuTu, Google Play Store’dan kaldırıldı!

AnTuTu uygulamaları Google Play Store’dan kaldırıldı!

AnTuTu Benchmark ugulamalarından bazıları, Google Play Store’dan ani bir şekilde kaldırıldı. Ancak henüz konu ile ilgi net bir açıklama yapılmış değil.

AnTuTu uygulamaları Google Play Store’dan kaldırıldı!

Bİlindiği üzere AnTuTu Benchmark, akıllı telefonların donanım özelliklerinin karşılaştırıldığı ve verilen puanlara göre sıralandığı en popüler platformlardan bir tanesi. Birçok kullanıcı tarafından özellikle de yeni telefon alındığında, ya da uzun süren kullanımlar sonucu cihaz performansı merak edildiğinde kullanılan AnTuTu Benchmark, uygulamaları Google Play Store’dan sessiz sedasız kaldırıldı. Konuyla ilgi ise henüz net bir açıklama yapılmış değil.

Dün akşam saatlerinde fark edilen duruma göre ise, Google Play Store’dan kaldırılan üç AnTuTu uygulaması mevcut. Bu üç uygulamanın AnTuTu 3DBench, AnTuTu Benchmark ve AITuTu Benchmark olduğunu ayrıca belirtelim.

Şu an için AnTuTu uygulamalarının Google Play Store’dan neden kaldırıldığına dair kesin bir bilgi bulunmuyor. Fakat bazı dedikodulara göre bu durumun Google ile uygulama geliştirici Cheetah Mobile arasında yaşanan bir problemden kaynaklanıyor. Çünkü iddiaya göre AnTuTu internet sitesindeki Google Play Store indirme bağlantılarının bazılarını APK bağlantıları ile değiştirmiş.