Mobil

App Store'da ön sipariş devri başladı!

Apple, App Store'da uygulama ve oyunları ön sipariş verme özelliğini kullanıma sundu.

App Store, Play Store'a özendi!

Apple, App Store için basit fakat kullanışlı yeni bir özellik başlattı. Artık App Store'da önceden listelenen uygulamalar ve oyunlar ön sipariş verilebiliyor. Ön sipariş verdiğiniz uygulama ve oyunlar çıkış tarihi geldiğinde ise otomatik olarak iPhone veya iPad'inize iniyor.

Geliştiriciler, uygulamalarını yayınlamaya karar verdiklerinde; 90 gün öncesinden uygulamalarını App Store'da listeletebilecek. İşlemler tamamlandıktan sonra ön sipariş verilen uygulamaların indirilme işlemi başlayacak.

Apple, fiyatlandırma politikasında da kullanıcıyı düşünüyor. Eğer ön sipariş verdiğiniz uygulamanın fiyatı, çıkış tarihinde artarsa sizden ön sipariş verdiğiniz fiyat tahsil ediliyor. Eğer fiyat düşerse de sizden düşük fiyat tahsil ediliyor.

iOS, macOS ve tvOS için geçerli olan bu ön sipariş özelliği, App Store'un 10. yılında sunulması biraz geç kalınmış bir hamle olarak yorumlanıyor. Hali hazırda yıllardır ön sipariş özelliği Apple'ın rakibi Google'ın Play Store'unda mevcuttu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.