Mobil

Apple 3D Touch özelliğini kaldıracak

Apple tarafından iPhone modellerinde bulunan ve kullanıcının ekranı uyguladığı basıncın sertliğini algılayarak seçenekler sunan 3D Touch özelliği yeni nesil telefonlarda bulunmayacak.


iPhone 6S ile beraber kullanılmaya başlayan ve ekrana yapılan basıncın şiddetini algılayarak kullanıcıya yeni seçenekler sunan 3D Touch özelliği tarihe karışıyor. Özellikle ek seçenekler, çizim programlarında kalem kalınlığı gibi detaylar için kullanılan bu teknoloji artık var olmayacak.

Apple 3D Touch özelliğini kaldıracak

Ortaya atılan iddialara göre 3D Touch özelliği bu yılın sonunda piyasaya sürülecek yeni nesil iPhone modellerinde bulunmayacak. Bu olası kararın en önemli sebebi ise Appel'ın yeni bir teknolojiyle devam etmek istemsi. Firmanın iPhone XR modelinde de bulunan Haptic Touch özelliğinin bundan sonra standart olması ve yeni modellerde bu teknolojinin kullanıllması bekleniyor.

Konuyla ilgili detayların önümüzdeki hafta düzenlenecek Apple Geliştiriciler Konferası'nda (WWDC) açıklanması bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.