Mobil

Apple 5G'li iPhone için tarih verdi!

Apple, Intel modem 5G destekli ilk iPhone'unu tanıtmayı planladığını tarihi açıkladı.

Apple 5G'li iPhone için tarih verdi!

ABD merkezli teknoloji devi Apple'dan gelen açıklamaya göre 5G destekli ilk iPhone, 2020 yılında gelecek. Intel'in geliştirdiği 5G modem, 5Gbps gibi oldukça ciddi bir indirme hızına da sahip.

Bu hızı şöyle açıklayabiliriz; 50GB'lik bir dosyayı 80 saniye gibi bir sürede indirdiğinizi düşünün. Peki 5G ile hayatımızda neler değişecek? 

Telefonlarımız, saatlerimiz, evlerimiz ve otomobillerimiz, kopmayan, hızlı bir bağlantıya ihtiyaç duyuyor. Tüm bu cihazların ihtiyaç duyduğu bant genişliğini sunmak içinse yepyeni bir kablosuz ağ doğuyor: 5G  

Akıllı telefonlardaki internet hızını ciddi bir oranda artıracak olan 5G teknolojisi hizmet vermeye başladı. Halka açık ilk 5G şebekesi Avustralya'da hizmete başladı. 

Apple 5G'li iPhone için tarih verdi!

Avustralya’nın en büyük telekom şirketi olan Telstra bugün, ülkenin kuzeydoğu eyaleti olan Queensland’din Gold Coast isimli kentinde dünyanın ilk 5G sinyalini halka açtı. Akıllı telefonlardaki internet hızını ciddi bir oranda artıracak olan 5G teknolojisine geçecek ilk 3 şehir geçtiğimiz hafta belli olmuştu. 

Dünyanın en büyük operatörlerinden olan AT&T, ABD’nin 3 kenti için çalışmaların tamamlandığını duyurmuştu. Söz konusu şehirlerden ikisi ABD’nin Teksas eyaletinde bulunan Dallas ve Waco iken, diğeri Atlanta eyaletinin merkezi olan Georgia metropolü olacak. 

Yorumlar
Vatandaşlar..
elimizdeki 4 veya 4.5 G telefonlar 5 G ile çalışacakmı? 5G açılan yerlerde telefonları 4 G mi yoksa 5 G mi..? söylentilere göre şu an açılan şehir ve merkezlerde 4 G telefonlar ile mi indirimler veya konuşmalar yapılıyor..? syn..TEKNOLOJİOKU,ya soruyoruz..bilginiz varsa lütfen açıklayınız..Örnek..(5 seneye kadar olmaz ya !!!) diyelimki TÜRKİYE,deki oparatörler yarın 5G,yi açıyor, şu an itibariyle Turkiyede 5G olmadığına göre: konuşma ve dosya intirme mümkün mü? BİLGİLERİNİZE TEKNOLOJİ OKU..lütfen milleti bu yönde aydılatınız.. Şu anda adı geçen devlet ve şehirlerde 4G telefonlarlamı konuşma ve dosya indirme yapılmaktadır..? selamlar
Cevapla
Abbas
Kardeşim 2020 yılına kadar türkiyede kurulmaz zaten uyumlu telefonların çıkması lazım apple tarih vermiş bile
qwq
isterse 10G gelsin suan 3G bile duzgun cekmiyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.