Mobil

Apple artık resmi bir TikTok hesabına sahip!

Apple da TikTok platformuna adım attı! Peki şirket bu adımı ile ne yapmayı planlıyor?

Apple artık resmi bir TikTok hesabına sahip!

Çoğunlukla gençler arasında oldukça popüler olan TikTok platformuna sonunda Apple da giriş yaptı. Bilmeyenler için belirtelim; TikTok kullanıcıların kısa videolar paylaşmasına izin vermek için tasarlanmış eğlenceli bir video paylaşım platformu.

Apple artık resmi bir TikTok hesabına sahip!

Apple, son yıllarda sosyal ağlarda daha aktif hale geldi. Şirket özellikle de iPhone ile çekilen fotoğraf ve videolar ile ilgili çeşitli yarışmalar düzenleyerek ve bunları sosyal medya hesaplarında paylaşarak gündemdeki yerini korumaya özen gösteriyor. Bu anlamda en aktif olduğu sosyal medya platformunun Instagram olduğunu söylemek sanırım yanlış olmaz.

Apple artık resmi bir TikTok hesabına sahip! - Resim : 1

Son günlerde adını iPhone SE ile oldukça sık duyduğumuz Apple, şimdi de kullanıcıların kısa videolar paylaşmasına izin vermek için tasarlanmış bir platform olan popüler sosyal ağ uygulaması TikTok üzerinde resmi bir hesap oluşturdu. Hesap TikTok’ta dolaşan kullanıcılar tarafından kısa zamanda keşfedildi. Hesabın sahte olmadığını daha doğrusu gerçekten Apple’a ait olduğunu ise doğrulama rozeti sayesinde anlıyoruz. Hesabın mavi tike sahip olması bu hesabın  gerçekten de Apple'a ait olduğunu gösteriyor.

Apple TikTok üzerinden açmış olduğu hesap üzerinden henüz bir paylaşım yapmış değil. Bunun yanında Apple'ın, resmi TikTok hesabından henüz herhangi bir kişi ya da kurumu da takip etmediğini ve herhangi birisinin paylaşımını beğenmediğini de ayrıca belirtelim. Fakat önümüzdeki günlerde, Apple'ın bu platform üzerinden de paylaşımlar yapmaya başlayarak, ürün tanıtımlarını gerçekleştirmesi bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.