Mobil

WhatsApp reklam dönemi ne zaman başlıyor?

Facebook, WhatsApp üzerinden reklam yayınlama planını yeniden gündemine aldı.

WhatsApp reklam dönemi ne zaman başlıyor?

Facebook, WhatsApp reklamları için yeni adımlar atmaya hazırlanıyor. Öyle görünüyor ki; Facebook bu kararını geç de olsa uygulamaya koyacak.

WhatsApp reklam dönemi ne zaman başlıyor?

Bilindiği üzere, dünyanın en popüler mesajlaşma platformuna sahip olan Facebook, daha önce WhatsApp reklamları için çeşitli girişimlerde bulunmuş ancak birçok kullanıcının tepsi ile karşılaştığından dolayı bu kararını askıya almıştı. Ancak gelen olumsuz tepkilere karşı geri adım atan Facebook’un, üzerinden para kazanmanın yollarını aradığı WhatsApp'a reklam yerleştirme planlarından henüz vazgeçmiş olmadığı ortaya çıktı.

The Information'ın raporuna göre Facebook, mesajlaşma yazılımlarını birleştirme planını tamamladıktan sonra reklam planlarını devreye alacak. Ayrıca konu ile ilgili bir Facebook sözcüsü Engadget'e yapmış olduğu açıklamada, durumdaki reklamların WhatsApp için uzun vadeli bir fırsat olarak kaldığını doğruladı. Bu da demek oluyor ki; şirket WhatsApp üzerinden reklam yayınlama planından vazgeçmiş değil, ancak kısa vadede WhatsApp'ta reklam yayınlamayacak.

WhatsApp reklam dönemi ne zaman başlıyor? - Resim : 1

Diğer yandan ise The Information, Facebook'un bu reklamları nasıl göstereceğine dair yeni bilgiler de paylaştı. Gelen bilgilere göre firma, telefon numaranızı kullanarak Facebook ve WhatsApp hesaplarınızı "eşleştirecek", böylelikle sistem kullanıcıya göre hangi reklamları göstereceğine karar verecek.

Eğer reklam yayınlama sistemi gerçekten de bu şekilde olacak olursa, zaten tartışmaların eşiğinde olan Facebook'un gizlilik sorunları yeniden gündeme gelerek, şirket ciddi tartışmaların hedefinde olabilir.

Sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Şirketin WhatsApp üzerinden reklam yayınlama sistemi, kullanıcıların mahremiyetini tehtid eder mi?

Yorumlar
Salih
Bip kullanırız diyen tayfa boş yapıyor. Messengera da reklam geldi hala kullanıyoruz. önemeli olan yazılım değil içindeki insanlar. Telegram kullanıyorum. sadece sınıf grubu falan için whatsappı bakıyorum. ben bile silmem yani.
Cevapla
Sezer
bu işin mahrumiyetimi KALDI adamlar donumuza Kadar görüyor
Cevapla
Mehmet
Bizde bip kullanırız
Cevapla
uçan serçe parmak
katılıyorum
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.