Apple bile şaştı kaldı, Xiaomi'nin yeni telefonu daha tanıtılmadan 400 bin adet sattı!

Akıllı telefon dünyası her geçen gün daha ilginç bir hal alıyor. Henüz tanıtımı bile yapılmamış bir telefonun yaklaşık 400.000 adet satılması ise bu ilginçliklerin en sonuncusu oldu.

Apple bile şaştı kaldı, Xiaomi'nin yeni telefonu daha tanıtılmadan 400 bin adet sattı!

Xiaomi satış rekorları kırmaya devam ediyor. Teknoloji sektöründeki öncü isimlerden biri olan Xiaomi'nin son başarısı adeta düşman çatlattı.

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, normal şartlar altında 2 Aralık’ta Xiaomi 13 serisini tanıtacaktı. Ancak eski Çin liderinin hayatını kaybetmesi sonrası ülkedeki tüm etkinlik ve faaliyetler ileri bir tarihe ertelenince, Xiaomi 13 etkinliği de bu gelişmeden nasibini aldı. Çinli şirkete yakın kaynaklardan gelen haberlere göre, yeni etkinlik tarihi 8 Aralık olarak duyurulurken, Xiaomi’nin bu tarihte Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro modellerinden oluşan yeni serisini tanıtması bekleniyor.

Öte yandan Çinli akıllı telefon kullanıcıları, yeni akıllı telefon modelinin performansından son derece emin gibi görünüyorlar.

Apple bile şaştı kaldı, Xiaomi'nin yeni telefonu daha tanıtılmadan 400 bin adet sattı!

Öyle ki henüz telefonun tanıtımı bile yapılmamasına rağmen, Çin’in önemli online satış platformlarının birinde Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro için yaklaşık 400.000 adet ön sipariş toplandı. Yeni serinin resmi tanıtımının 8 Aralık’ta yapılacağı düşünüldüğünde, bu tarihe kadar söz konusu ön sipariş sayısının 500.000’e dayanması bekleniyor.

Son olarak Xiaomi 13 serisinin elbette ki sadece 2 telefon modelinden oluşmayacağını hatırlatalım. Xiaomi, tıpkı geçtiğimiz yıl yaptığı gibi bu sene de seriyi ilk olarak kısıtlı sayıda modelle başlatacak ve daha sonra ise birçok yeni modelle bu ismi yaşatmaya devam edecektir.