Mobil

Apple daha pahalı bir iPhone 'Ultra' üzerinde çalışıyor

Gelecek yıl, yeni bir amiral gemisi iPhone'un tanıtımı gelebilir. Bloomberg'den Mark Gurman'a göre Apple, iPhone Pro ve Pro Max'in üzerinde yer alacak daha pahalı bir iPhone "Ultra" piyasaya sürmeyi düşünüyor. Gurman cihazın gelecek yılın başlarında gelebileceğini söylüyor.

Apple daha pahalı bir iPhone 'Ultra' üzerinde çalışıyor

Gurman'ın yazılarını takip ediyorsanız, daha önce Apple'ın yakında çıkacak olan iPhone 15 Pro Max'i iPhone 15 Ultra olarak yeniden adlandırmayı düşündüğünü söylediğini hatırlayabilirsiniz. Şimdi ise Apple'ın zengin tüketicilere daha güçlü ve pahalı bir iPhone sunmak istediğini gösteren kanıtlar olduğunu söylüyor. Gurman, özellikle Apple CEO'su Tim Cook tarafından yakın zamanda yapılan bir yoruma işaret ediyor.

Cook, analistlere iPhone'un artan ortalama fiyatının sürdürülebilir olup olmadığı sorulduğunda, "iPhone, insanların hayatlarının ayrılmaz bir parçası haline geldi" dedi. "İnsanların bu kategoride karşılayabileceklerinin en iyisini elde etmek için gerçekten esnemeye istekli olduklarını düşünüyorum."

Apple daha pahalı bir iPhone 'Ultra' üzerinde çalışıyor

Apple'ın yeni modeli nasıl farklılaştıracağını söylemek zor. Gurman, iPhone Ultra'nın daha hızlı bir işlemciye, Pro ve Pro Max'ten daha iyi kamera donanımına ve hatta daha büyük bir ekrana sahip olabileceğini öne sürüyor. "Sonunda şarj bağlantı noktasını bırakmak gibi geleceğe yönelik daha fazla özellik de olabilir" diye ekliyor.

iPhone 15 serisiyle ilgili raporların, Apple'ın Pro modellerini ana akım kardeşlerinden ayırmanın daha fazla yolunu aradığına işaret ettiğini belirtmekte fayda var. Örneğin, yakın tarihli bir rapor, yakında çıkacak olan Pro varyantlarının WiFi 6E bağlantısına sahip olabileceğini, iPhone 15 ve iPhone 15 Plus'ın ise daha eski WiFi 6 antenleriyle gönderileceğini söylüyordu. Pro modelleri, dokunsal ses ve güç düğmeleri ile yeniden tasarlanmış titanyum çerçeveler dahil olmak üzere diğer ayırt edici özelliklerle birlikte gelebilir. Apple'ın ayrıca Pro Max'i bir periskop kamera merceği ile donatacağı bildiriliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.