Mobil

Apple fiyatları daha da artabilir!

Donald Trump, Apple ürünlerinin Çin’e uygulanabilecek gümrük tarifeleri nedeniyle artabileceğini belirtti.

Apple fiyatları daha da artabilir!

Donald Trump, Apple ürünlerinin Çin’e uygulanabilecek gümrük tarifeleri nedeniyle artabileceğini belirterek, “Bunun sıfır vergili hatta vergi teşvikli kolay bir çözümü var. Ürünlerinizi Çin yerine ABD’de üretin. Fabrikalarınızı inşa etmeye şimdi başlayın” ifadelerini kullandı. 

Trump, zamanında Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Amerikalı teknoloji devi Apple’a ürünlerini Çin yerine ABD’de üretmesi gerektiğini söylemişti. Şirketin ürünlerinin Çin’de üretmeye devam etmesi durumunda tarifelerden etkileneceğine işaret eden Trump, “Apple ürünlerinin fiyatları Çin’e getirebileceğimiz devasa tarifeler nedeniyle artabilir.

Bunun sıfır vergili hatta vergi teşvikli kolay bir çözümü var. Ürünlerinizi Çin yerine ABD’de üretin. Fabrikalarınızı inşa etmeye şimdi başlayın.” açıklamasında bulundu. 

Apple fiyatları daha da artabilir!

Apple fiyatları daha da artabilir! - Resim : 1

Donald Trump'ın paylaşımda doğrudan yer verdiği Apple'ın piyasaya sürdüğü Iphone ve Ipadlerin büyük bir bölümünü Çin'in Zhengzhou kentindeki Foxconn fabrikasında ürettiği belirtiliyor.

Trump, yaptığı bir başka açıklamada da Çin'den ithal edilen 200 milyar dolarlık ürüne getirilecek tarifelere ek 267 milyar dolarlık yeni gümrük vergisinin daha kısa sürede uygulamaya hazır olduğunu belirtti.

Kuşkusuz Türkiye ve ABD arasında yaşanan gerilimin sonucunda da yeni bir Apple dalgası gelmesi muhtemel. 

Yorumlar
ipek ...Nedret
trump..alsın pislik..dünya bu kişiden nefret ediyor..lanet olasıca..
Cevapla
Bayrak
Artarsa almayız zaten salak yerine konulan millet olduk
Cevapla
Misafir
Almayın şu markayı
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.