Mobil

Apple Intel'in modem birimini satın aldı

ABD'li teknoloji firması Apple, işlemci ürecisi Intel'in akıllı telefonlar için modem üreten birimini 1 milyar dolara satın aldı.

Apple Intel'in modem birimini satın aldı

Bir süredir kulislerde konuşulan gerçek oldu ve Apple, Intel'in cep telefonları için modem üreten birimini satın aldı. Yapılan anlaşma ile beraber Intel'in bu biriminin elinde bulunan altyapı, donanım ve patentlerin de Apple'a devredileceği açıklandı. Intel'in bu biriminin elinde 17 bin teknoloji patenti bulunuyor.

Apple Intel'in modem birimini satın aldı

Bu yılın son çeyreğinde sonuçlandırılması beklenen anlaşma kapsamında Intel'in modem birimindeki 2 bin 200 çalışan da Apple'a geçecek.

Her ne kadar anlaşma ile Intel akıllı telefonlar için modem üretimini bırakıyor olsa da bilgisayar, nesnelerin interneti ve sürücüsüz araçlar gibi alanlarda modem üretmeye devam edeceği de belirtiliyor.

Bugüne kadar iPhone modelleri için Qualcomm'dan modem tedarik eden Apple'ın önümüzdeki yıllarda kendi modemini üretmeye başlayacak. Özellikle 5G teknolojisinin yaygınlaşmasıyla beraber bu alandaki rekabetin de artacağı öngörülüyor. 

Yorumlar
* Ccc [email protected] Ccc *
Applen piyasada tutunmasi zor gorini oppo tahtını salli ayfonun
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.