Mobil

Apple iPhone 14 Pro bir USB-C bağlantı noktası ile gelmeyecek! İşte nedeni

Sektörden gelen bir bilgiye göre tekboloji devi Apple yeni iPhone 14 serisi için bazı planlar yapıyor. iPhone 14 Pro bir USB-C bağlantı noktası ile gelmeyebilir.

Apple iPhone 14 Pro bir USB-C bağlantı noktası ile gelmeyecek! İşte nedeni

Kasım 2021'de Apple'ın yaklaşmakta olan iPhone 14 Pro serisini normal Lightning bağlantı noktası yerine USB Type C bağlantı noktalarıyla piyasaya süreceği belirtilmişti. Ama ne yazık ki, durum böyle olmayabilir.

iDropNews'e göre Cupertino merkezli teknoloji devi, bu yıl iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modelleri için Lightning getirebilir. Rapor, markanın USB Type C bağlantı noktalarına geçmemesinin nedeninin kâr amaçlı olduğunu da ekliyor. Bazıları başlangıçta iPhone üreticisinin sonunda portsuz bir tasarıma geçmeyi planladığını iddia etse de son rapor Apple'ın yalnızca para tarafından yönlendirildiğini gösteriyor.

Apple iPhone 14 Pro bir USB-C bağlantı noktası ile gelmeyecek! İşte nedeni

apple iphone 14 pro

Şirket aydınlatma bağlantı noktası olan herhangi bir kabloyu satmak isteyen herhangi bir üçüncü taraf üreticiden telif ücreti alabilir. Başka bir deyişle, evrensel standart USB-C'ye geçmek, sabit bir gelir akışında kaybolmaya neden olur.

Halihazırda, şirketin, portsuz bir iPhone cihazı piyasaya sürüldüğü zamana kadar tescilli tasarımına bağlı kalması muhtemel. Yeni iPhone 14 Pro serisindeki Lightning bağlantı noktası, eski iPhone'larda yaygın olan USB 2.0 yerine USB 3.0 hızına sahip olacak. Yani, yeni nesil iPhone, içerik oluşturucular için büyük bir artı olması gereken daha yüksek veri aktarım hızlarını destekleyecek. Markanın ProRes'i piyasaya sürmesiyle birlikte, iPhone'larda video kalitesi ve boyutu arttı. Konuya yakın kaynaklardan gelen haber, bu özelliğin temel iPhone 14 ve yeni iPhone 14 Max modelinde olmayacağını da sözlerine ekledi.

Yorumlar
Alanya
Apple nin son bir kaç yıldır yaptığı en büyük yenilikler her yeni modelde bir şeyi kaldırmak
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.