Mobil

Apple iPhone 7'de Galaxy S6 Edge özentisi

Apple'ın yeni aldığı patent, Galaxy S6 Edge özentisini gösteriyor.

Apple iPhone 7'de Galaxy S6 Edge özentisi

Samsung ve Apple patent haklarının ihlal edildiği iddiasıyla yıllardır birbirlerini mahkemeye verip duruyorlardı.  Ancak bazı durumlarda mahkeme kararına gerek bile duymadan kullanıcıların gözünde kaybettikleri iddialar olabiliyor.

Yeni iddiaya göre Apple şirketi Galaxy S6 Edge ve Galaxy Note Edge gibi Samsung telefonlarında bulunan kenarları kavisli ekranlara benzer bir ekran, " mini esnek kenarlı ekran" patenti için başvuruda bulundu. Apple tarafından alınacak bu farklı patent, sonraki (iPhone için adı her ne olursa olsun) iPhone 7 için kavisli veya yandan monte edilmiş bir ekrana işaret olabilir.

1426054826_iphone7sidedisplay.jpg

İçerik ve olasılıklar

Böyle bir modelde muhtemelen iPhone'un yanındaki ses düğmelerinin yerini alabilir. Bu özellik dokunmatik düğmelere ve kontrol düğmelerine kadar uzanan esnek bir ekran dahil olmak üzere farklı olasılıklar içerebilir. Esnek kenar üzerindeki sanal düğmeleri gerektiğinde kamera deklanşör düğmesi ya da diğer kullanışlı özelliklerin butonları olarak kullanma fikri de içeriksel olarak değişebilir.

Bu teknoloji için Apple telefonlarının çok daha hücresel kullanımı olması gerekse bile cihazın yan ve arka sanal düğmelerinin oyun oynamak için giriş olarak kullanılabileceğini gösterir. Apple'ın patent başvurusundaki bu olasılıklar ilginç ve muhtemelen bir sonraki iPhone modelinde bu özellikler görünecektir. Yine de biz daha fazla ipucunu sizler için araştıracağız.

Sonraki sayfalarda patente ait görselleri ve iPhone 7'nin muhtemel 6 özelliğini inceleyebilirsiniz.


1426066757_apple-patents-a-flexible-sidewall-display-2.jpg
1426066778_apple-patents-a-flexible-sidewall-display-1.jpg
1426066788_apple-patents-a-flexible-sidewall-display.jpg

 

Safir Kristal Cam Ekran

 2014  yılında iPhone 6 modelinin safir kristal cam ekran olarak çıkacağı söylentileri gerçek olmadı. Ve görünüşe göre, birçok iPhone kullanıcısının iPhone 6 modelinin kolay çizldiği yönünde şikayeti var. 2014 yılında Apple firmasının safir cam üreten bir şirket ile anlaştığı söylentileri çoğaldı. Bu nedenle, Apple'ın iPhone 7 üzerinde safir kristal cam ekranı kullanacağına kesin gözüyle bakılıyor.

1424899693_first-look-iphone-6s-unbreakable-sapphire-crystal-display.1280x600.jpg

Kablosuz Şarj

 Kablosuz Şarj özelliği Android cihazların bir çoğunda ve Samsung’un yaklaşan amiral gemisi modeli Samsung Galaxy S6’da mevcut olacak.

Bu nedenle, Kablosuz şarj özelliği herhangi bir benzer akıllı telefonlarda bulunuyorsa bu, Apple iPhone 7'ye bir katma değer olacaktır.

1424899726_most-fashion-linpow-hot-selling-mobile-magnetic-font-b-induction-b-font-font-b-charger-b.jpg

Geliştirilmiş Pil Ömrü

Android akıllı telefonların pil ömrü her yeni modelde biraz daha artıyor. Buna rağmen iPhone'ların pil ömrü hala beklentilerin altında kalıyor. Ve dahası, android telefonlar en yeni donanım birimleri ile daha az güç kullanan, olağanüstü performans yeteneğine sahip. Ve bu nedenle, Apple daha az güç tüketen işlemci ile pil ömrünü uzatmayı hedefliyor.

1424899740_1414866696pil.jpg

Su geçirmez Dış Gövde

Son birkaç yıl içinde piyasaya ya su geçirmez dış gövdesi olan ya da suya dayanıklı kaplama ile üretilmiş bir çok telefon modeli sunuldu. Samsung Galaxy S5 ve Sony Xperia serisi bu örneklerden bazılarıdır. Apple’ın iPhone7 modelinde su geçirmezliğe çok önem vereceği söyleniyor. Söylentiler doğruysa,  sadece dış gövde ve ana devre kartları değil tüm telefon su geçirmez olacak.

1424900531_dfg.jpg

Mükemmel Ekran Çözünürlüğü

Samsung telefonlar ile  Apple cihazları karşılaştırdığımızda, Samsung cihazların üstün çözünürlük farkı her zaman göze çarpıyor. Teknoloji devi Apple, iPhone 6 Plus modelinde ilk Full HD cihazını sundu. Bu nedenle, önümüzdeki Apple iPhone 7 modeli Quad HD ekrana sahip olabilir.

1424899773_retina-display.png

Force Dokunmatik Ekran

iPhone 7, Force Touch dokunmatik ekran teknolojisi ile sert bir dokunuş ve hafif bir ayırt yeteneğine sahip olacak. Bu özel Force Touch, esnek Retina ekrandaki minik elektrotları kullanarak, hafif bir dokunuş ile güçlü bir basma hareketi arasındaki farkı anlıyor ve istenildiği zaman ekrandaki içeriklerle ilgili belirli kontrollere anında erişim sağlıyor.

1424900610_hkl.jpg

Son olarak,  Apple iPhone 7 çıkış tarihinin 2015 Eylül ayı ortalarında olması bekleniyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.