Mobil

Apple iPhone X serisi yüzünden davalık oldu!

Apple, iPhone X ailesi yüzünden mahkemelik oldu. İşte detaylar!


Apple, hemen hemen her ay yeni bir dava haberi ile karşımıza çıkıyor. Bu duruma artık alıştık diyebiliriz. Bu sefer ise Apple, iPhone Xs yüzünden mahkemelik oldu.

Ortaya atılan iddialara göre iPhone Xs, bizlere ekran boyutu ve çözünürlük konusunda resmi olarak sunulan değerleri vermiyor. Qualcomm ile olan mücadelesinin ardından Apple markasına bir darbe de tüketiciden geldi. Yeni açılan davaya göre Apple’ın iPhone X, iPhone XS ve iPhone XS Max cihazlarının ekran boyutu ve çözünürlüğü hakkında tüketiciye yalan bilgi verdiği iddia edildi.

Apple iPhone X serisi yüzünden davalık oldu!

Tüketiciler çentiğin alanını ve iPhone X, XS ve XS Max ekranlarının yuvarlatılmış köşelerini çıkardığınızda, aslında Apple’ın reklamlarında bahsettiği orandan çok daha küçük bir ekrana sahip olduğunu dile getirdi.

Davacıların iddialarına göre iPhone X, 5.8 inç değil 5.68 inçlik bir ekran boyutuna sahip. Genel olarak şaka gibi gelebilir ancak bu tarz davaların genellikle büyük şirketlerden para koparmak amacıyla açıldığını da dile getirmeden geçmeyelim. Bu tarz davalar her gün birçok markaya karşı açılmakta.

Bakalım mahkemenin bu konudaki son kararı ne olacak hep beraber bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.