Mobil

Apple Lightning girişini suya dayanıklı yapabilir!

Apple, Lightning portunu suya dayanıklı hale getirerek, iPhone'ların tamamen suya dayanıklı olmasını sağlayabilir.

iPhone suya tamamen dayanıklı olabilir

Apple, iPhone 7 ile rakiplerinden yaklaşık 3 yıl sonra IP67 sertifikası ile suya dayanıklılık özelliğini kullanıcılarına sunmuştu. Suya dayanıklılık sertifikası olarak IP68'i kullanamayan Apple, bu alanda önümüzdeki yıllarda büyük bir değişim ile karşımıza çıkabilir.

iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X suya her ne kadar dayanıklı olsa da, Lightning portundan şarj edilirken, suya düşürdüğünüz zaman bozulabiliyor. Elektrik akımını suya karşı koruyamayan Lightning portu için bugün yepyeni bir patent alındı.

Patently Apple sitesinin ortaya çıkardığı patente göre; Lightning girişinin şekli değişecek. Konik bir şekilde olması beklenen Lightning, iPhone'a takıldığında sıkı bir şekilde portu kapatacak ve suyun içeriye sızmasını engelleyecek.

Apple Lightning girişini suya dayanıklı yapabilir! - Resim : 1Apple'ın buna benzer yüzlerce patent aldığını ancak bunları hayata geçirmediğini belirtelim. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.