Mobil

Apple ne zaman daha büyük iPhone üretecek?

Daha büyük iPad istemiyoruz, daha büyük iPhone istiyoruz!


Aralık ayının sonuna yaklaşırken, 2014 yılındaki gelişmeler de merak edilmeye başlandı. Artık her yıl yeni bir cihaz görmeye alıştık ve bu yıl Apple ve Samsung’un hangi cihazlarla vurgun yapacağını hepimiz merakla bekliyoruz.

iPhone 5’ten bu yana iPhone’larda heyecan verici fazla bir özellik göremesek de sürekli yenilerinin çıkacağı garanti. Acaba artık Apple bu yıl daha büyük iPhone çıkarabilecek mi? iPad’lerin boyu giderek büyürken, kullanıcıların artık daha büyük iPhone’lar istediğinin de farkına varması gerekiyor. Evet, ele sığan, tek elle kullanılan telefonlar iyi ancak insanlar artık küçük ekran sevmemeye başladı ve evet, iPhone’un 4 inç ekranı artık küçük diyebileceğimiz kritere sahip.

1387839966_180355-imageipadpro.jpg

2014 yılında Galaxy S5, Galaxy Note 4 ve iPhone 6 bekleniyor. İsimler bir süredir bu sırayla gidiyor ve en az son iki modellerinde tam anlamıyla yeni diyebileceğimiz bir teknoloji sunmuyor. Note 3 ile gelen Galaxy Gear’ı saymazsak tabi. TouchWiz ara yüzü konusunda da yenilikler bekleniyor, Samsung’tan. iOS 7’nin bir süre daha böyle devam edeceği, belki bir kaç ufak dokunuş yapılabileceği düşünülüyor. iPhone kullanıcısı iOS’un ara yüzünü seviyor. Her ne kadar iOS 6’ya kadar hiç bir değişiklik görmediğimiz ara yüzde bir çok şikayet gelse de bu durum Apple’ın satışlarını etkilemiyor.

 

LG ve Motorola da bu maratonda istikrarlı bir konuma yerleşti. 6 inç’lik bir iPhone görebilecek miyiz? iPad’lerin boyutları daha da büyüyecek mi? 12 inç, yada daha büyük? 2014 yılında tüm soruların cevaplarını zaman gösterecek. Ancak siz beklentilerinizi ve tahminlerinizi yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.