Apple OLED ekran devrimi için kolları sıvadı! Fanlar çok heyecanlı

Amerikalı teknoloji devi Apple tarafından üretilecek olan OLED ekranlı MacBook ve iPad modelleri için muhtemel tanıtım tarihi sızdırıldı.

Apple OLED ekran devrimi için kolları sıvadı! Fanlar çok heyecanlı

Apple, yeni teknolojilere geçme konusunda rakiplerine göre biraz daha temkinli davranan bir marka. Örneğin, Güney Koreli teknoloji devi Samsung 4 seneyi aşkın bir süredir katlanabilir akıllı telefonlar üzerine çalışıyor ve bu kategoride birçok ürününü satışa sunuyorken, Apple’ın ilk katlanabilir akıllı telefon modelini ne zaman göreceğimiz bile meçhul.

İşte benzer bir durum OLED ekranlı tablet ve bilgisayar modelleri için de geçerli. Amerikalı teknoloji devini yakından takip eden ve tablette iPad, bilgisayarda MacBook diyen milyonlarca teknoloji meraklısı, Apple’dan gelecek OLED ekran haberini bekliyor.

Apple OLED ekran devrimi için kolları sıvadı! Fanlar çok heyecanlı

Öte yandan yakın bir zamana kadar ortaya atılan ve 2025 sonrasını gösteren tarihler, bu türden kullanıcıların canını fena halde sıkıyordu. Ancak ünlü duyumcu Ross Young müjdeyi verdi.

Apple’a yakınlığıyla bilinen ve bugüne kadar yaptığı tutarlı paylaşımlarla güvenilirliğini kanıtlayan Ross Young, Amerikalı teknoloji devinin 13 inç MacBook Air, 12,9 inç iPad Pro ve 11 inç iPad Pro modellerini 2024 yılında satışa sunacağını açıkladı. Ross tarih konusunda daha kesin bir ifade kullanmaktan kaçınsa da, 2025 sonrasını işaret eden duyumcuların aksine daha yakın bir tarih vermesi, Apple hayranlarını fazlasıyla mutlu etti. Tabi bu tarihin normal şartlar altında geçerli olacağını ve hala tam olarak çözülemeyen çip krizinin Apple’ın bu planlarını da suya düşürebileceğini tekrar hatırlatalım.