Xiaomi Buds 4 tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

Kablosuz kulaklık sektörünün önemli isimlerinden biri olan Xiaomi, merakla beklenen yeni modelini resmen tanıttı. İşte Xiaomi Buds 4 ve fiyatı.

Xiaomi Buds 4 tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

Kablosuz kulaklıklar günden güne daha popüler hale geliyor. Hatta kimi otoriteler, bu cihazların yakın bir zamanda tabletleri geride bırakarak akıllı saatlerle yarışacak seviyeye geleceklerini düşünüyor. İşte bu nedenle, markalar tarafından tanıtılan her yeni model, kullanıcıların bu pazara ısınması için önemli bir adım. Bununla birlikte kablosuz kulaklık sektörünün zirvesinde de tıpkı akıllı telefon ve tablet pazarında olduğu gibi yine Apple bulunuyor. Çinli teknoloji şirketi Xiaomi’nin rakibi ise Samsung.

Yapılan araştırmalarda Güney Koreli teknoloji devinin, en çok kablosuz kulaklık satan ikinci isim olduğu görünüyor. Xiaomi ise bu listeye bazen üçüncü bazense dördüncü sıradan girebiliyor. Ancak Çinli teknoloji devi, yeni tanıttığı Buds 4 modeli ile bu durumu tersine çevirebilir.

Xiaomi Buds 4 tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

Dün itibariyle tanıtılan yeni kablosuz kulaklık modeline baktığımız zaman, özellikle gürültü engelleme konusunda çitayı bir hayli yukarılara taşıdığı görülüyor. Saatte 35 km hıza kadar esen rüzgarda bile bu sesi içeriye almayan kulaklık, aynı zamanda IP54 sertifikası sayesinde toza ve suya karşı oldukça dayanıklı.

Eğer Xiaomi’nin yeni kulaklığını ANC yani uyarlanabilir aktif gürültü giderici özelliği kapalı kullanırsanız tek şarjla 6 saate kadar müzik dinlemeniz mümkün. Aynı şekilde kutusu ile birlikte bu süre 30 saate kadar çıkıyor. Son olarak bu kulaklığın fiyatı hakkında da bilgi vermek gerekirse, global pazarda da satışa sunulacak olan Xiaomi Buds 4’ün fiyatı 99 dolar olarak açıklandı.