Mobil

iPhone 14 almayı düşünenler için sevindirici haber geldi! Hem de Türkiye için

Eğer şu sıralar yeni bir iPhone almayı düşünüyorsanız sizler için güzel bir haberimiz var. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

iPhone 14 almayı düşünenler için sevindirici haber geldi! Hem de Türkiye için

Apple için kötü haberler ardı ardına geliyor. Ortaya çıkan son haberlere göre iPhone üretimi sekteye uğramak üzere. Fakat hemen paniklemeyin. Çünkü bu durum Türkiye'de iPhone 14 almayı düşünenleri çok fazla etkilemeyecek. Zira Apple, Türkiye için tamamen farklı bir plan yapmış durumda.

İşçi protestolarının dünyanın en büyük iPhone fabrikasını kesintiye uğratmasının ardından Foxconn'dan bir kaynak Pazartesi günü Apple tedarikçisi Foxconn'un Çin'deki COVID’ önlemlerinden etkilenen Zhengzhou fabrikasının Aralık sonu ile Ocak başı arasında tam üretime devam etmesini beklediğini söyledi. Zhengzhou fabrikası, fabrikadaki koşullar konusunda işçiler arasında hoşnutsuzluğu körükleyen katı COVID-19 kısıtlamalarıyla boğuşuyordu. Apple cihazının üretimi, birçok işçinin ya virüsün yayılmasıyla mücadele etmek için kendini izole etmek zorunda kalması ya da fabrikadan kaçması sebebiyle Noel ve Ocak'taki Yeni Yıl tatilleri öncesinde kesintiye uğradı.

Konu hakkında doğrudan bilgi sahibi olan bir kişi, "Kapasite şimdi kademeli olarak yeniden başlatılıyor ve yeni personel alımları sürüyor” dedi. Aralık sonu ile Ocak başı arasındaki bir döneme işaret eden yetkili, "İşe alımlar sorunsuz giderse, tam üretime devam etmek yaklaşık üç ila dört hafta sürebilir" dedi.

iPhone 14 almayı düşünenler için sevindirici haber geldi

Kaynağa göre Foxconn ve yerel yönetim, işe alım hamlesi üzerinde yoğun bir şekilde çalışıyor, ancak birçok belirsizlik devam ediyor. Söz konusu yetkili kişi, geçen ay fabrikanın bazen şiddete dönüşen protestolarla sarsılmasının ardından bazı işçilerin şirket için çalışmakla ilgili "korkularından" söz etti.

Geçen ay Zhengzhou tesisi, işçilerin gecikmiş ödeme iddiaları ve ciddi COVID-19 kısıtlamalarına ilişkin hayal kırıklığıyla körüklenen ve ender yaşanan bir  açık muhalefete sahne oldu. Huzursuzluk, Çin'de rekor sayıda COVID-19 vakasının kaydedildiği ve ülke genelinde vatandaşlar arasında da eylemlere sebep olan katı tecritle boğuşulan bir zamanda geldi.

Foxconn'un hisseleri açıklamanın ardından daha geniş pazardaki %0,6’lık artışa paralel olarak %0,5 daha arttı.

Güzel haber ise bu stok sıkıntıları Türkiye pazarını etkilemeyecek. Çünkü Türkiye için ayrılan stok henüz yenilenme aşamasına gelmiş değil. Yani hali hazırda Türkiye'den iPhone 14 alacaksanız haftalarca ya da aylarca beklemek zorunda kalmayacaksınız.

Yorumlar
Lanet
Dünyanın en berbat ülkesi
Cevapla
Kenan Güçlü
Daha neyin reklamını yapıyorsunuz Türkiye de Türkiye deki iPhone 14 fiyatı 54 bin TL civarı bu çok fazla başka ülkelerde ise 24 bin TL civarı adam 2 bin TL pasaport çıkartıyor kendine kendi arabası ile yurt dışına gidiyor telefon alıp geliyor bütün masrafı 30 bin TL'yi geçmiyor artık siz neyin peşindesiniz milleti kandırmayı utanmıyorsunuz yeter artık bırakın bu milleti soymayı bıktık artık
Cevapla
Bilinçli tüketici
Abi bunun neresi sevindirici haber? Gören de indirim yaptı sanacak, sırf tıklansın diye başlığı çarpıcı, dikkat çekici atmak acınası olsa gerek, bu siteye güven vermez, aksine kırar güveni, gider yurtdışından alırım telefonu , uçak parası dahil otel ücreti dahil türkiyeden ucuza geliyor pasaport kayıt ücreti dahil, komik duruma düşürüyorsunuz kendinizi bu tarz haberlerle, seneye 15 çıkar en az 100bin lira olur fiyat turkiyede, yabancı gelir her türlü indirim kolaylık sağlanır, çok basit örnek otel; yabancıya 7-8bin lira döviz kuruna gelen karşılık ve her şey dahil , türke 15bin lira 20bin lira… abi yurt dışından amazondan bi ürün aldım vergi kargo dahil türkiyeden ucuza geldi aynı ürün.. sadece üzülüyorum.. kendi ülkemin kazığına maruz kalmaktansa öyle enayi gibi hiç kusura bakılmasın
Cevapla
Echo
10 numara tespit bravo
Mahmet
merhaba
Deniz
Google de asılsız har çok
Deniz
Gogledeki haberlerin çoğu asılsız
Mehmet
Ağam bizimle dalga geçiyir.
Cevapla
Balibuse
👏👏👏
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.