Apple paraya doymadı! Şimdi de yeni reklam atağı

Apple, MacRumors, 9to5Mac ve Apple Insider'a göre App Store'un Bugün sekmesinde ve bireysel uygulama sayfalarında reklam göstermeyi planlıyor.

Apple paraya doymadı! Şimdi de yeni reklam atağı

İki yeni reklam yerleşimi, App Store'un arama sekmesinde ve arama sonuçlarında zaten görebileceğiniz reklamları kapsayacak şekilde genişletilecek.

Bugün sekmesindeki reklamlar, o sekmedeki diğer içerikler tarafından kullanılan daha büyük kartlar biçiminde görünür, ancak uygulamanın adının altında içinde "Reklam" kelimesi bulunan küçük mavi bir kutu görürsünüz. Tek tek uygulama sayfalarındaki reklamlar, baktığınız uygulamayla ilgili uygulamaları öneren "Beğenebilirsiniz" başlığının altında görünür.

Apple paraya doymadı! Şimdi de yeni reklam atağı

App Store aramasında olduğu gibi, uygulama sayfalarındaki reklamlar, diğer önerilerden ayırt edilmeleri için mavi renkle vurgulanacak.. 9to5Mac'e göre, reklam alıcıları bu reklamlar için belirli uygulamaları hedefleyemeyecek, ancak reklamlar altında gösterildikleri uygulamayla alakalı olacak.            

Apple, MacRumors, 9to5Mac ve Apple Insider'a yaptığı açıklamada, "Apple Search Ads, her büyüklükteki geliştiriciye işlerini büyütmeleri için fırsatlar sunuyor" dedi. "Diğer reklam tekliflerimiz gibi, bu yeni reklam yerleşimleri de aynı temel üzerine inşa edildi: yalnızca uygulamaların onaylanmış App Store ürün sayfalarından içerik içerecekler ve aynı katı gizlilik standartlarına bağlı kalacaklar." Şirket, yeni reklamları yakında test etmeye başlamayı planlıyor.

Apple ilk olarak 2016 yılında AppStore arama sonuçlarında reklam göstermeye başladı ve Eylül ayında Kişiselleştirilmiş Reklamları etkinleştirmek için kullanıcılardan izin istemeye başladı. Yeni reklam noktaları, Apple'ın App Store'dan para kazanmanın yeni yollarını araştırdığını ve hizmet işini büyütmeye devam ederken reklamların şirket için daha önemli bir kalem haline gelebileceğini gösteriyor. Ne yazık ki bizim için yeni reklamlar, daha sinir bozucu mavi kutuları elemek zorunda kalacağımız anlamına geliyor.