Mobil

Apple, Samsung’dan 85 milyon $ daha istiyor

Tazminat miktarı son olarak yarıya düşürülürken, bu defaki itiraz Apple cephesinden geldi.

Apple, Samsung’dan 85 milyon $ daha istiyor

Apple ve Samsung arasında Amerika’da devam eden tarihin en uzun soluklu patent davasında, son dönemde önemli gelişmelere tanıklık ettik. Geçtiğimiz yıl yaz döneminde Samsung’a kesilen 1.05 milyar dolarlık tazminat miktarı, yargıç Lucy Koh tarafından 598 milyon dolara indirilmişti. Karar, Samsung cephesinde memnuniyetle karşılanırken; Apple cephesinde ise hayal kırıklığı yaratmıştı.
1364535200_applesamsungruling610x426.jpg

Lucy Koh’un tazminat miktarında yaptığı indirim sonrası, Apple son miktarın 85 milyon dolar eksik hesaplandığına dair itirazını yaptı. Eksikliğe sebep olarak ise Galaxy S II’nin AT&T versiyonunu ile Infuse 4G’nin hesaba katılmamasına bağlandı. Apple avukatları, iki telefonda da patent ihlali söz konusu olduğu ve tazminat miktarına eklenmesi gerektiğini belirtti. Yapılan itiraz mahkeme heyeti tarafından dikkate alınır mı bilinmez ancak, ikili arasındaki patent davaları durmak bilmeyecek. Sonbaharda bitmesi beklenen davanın ardından yeni süreçler bizleri bekliyor olacak.

Yorumlar
Misafir
SONY > SAMSUNG > Gerisi yalan ve hikaye.
Cevapla
QWERTY
Aplee=Haracci
Cevapla
appl bir harika
telefonda basarisiz oldu mahkeme de medet umuyor appl yakinda avkat yetisdiriyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.