Apple sıradaki etkinliğinde yapay zekaya odaklanacak

Apple'ın "Let Loose" iPad etkinliğine bir haftadan biraz daha fazla zaman kaldı ve etkinlikle ilgili söylentiler giderek ilginç bir hal almaya başladı.

Apple sıradaki etkinliğinde yapay zekaya odaklanacak

Bloomberg'den Mark Gurman'a göre, merakla beklenen OLED iPad Pro, hepimizin beklediği gibi yeni M3 çipiyle değil, bunun yerine yeni nesil M4 ile gelebilir. Pazar günkü Power On haber bülteninde Gurman, durumun böyle olacağına dair "güçlü bir ihtimal olduğunu duyduğunu" yazdı. Ve Gurman bunun Apple'ın yapay zekaya resmi girişinin habercisi olacağını söylüyor.

Gurman, "Apple'ın tableti ilk gerçek yapay zeka destekli cihazı olarak konumlandıracağına ve bundan sonra her yeni ürünü bir yapay zeka cihazı olarak tanıtacağına inanıyorum" diye yazdı.

Apple sıradaki etkinliğinde yapay zekaya odaklanacak

7 Mayıs etkinliği için bunu bu şekilde yapmak, Apple'ın haziran ayında yapılacak Dünya Geliştiriciler Konferansı'nda (WWDC) yapay zeka konusunda her şeyi yapmasına zemin hazırlayacak. Bunların hepsi Gurman'ın, Apple'ın iOS 18'deki yeni özellikler için AI teknolojilerinden yararlanma potansiyeli için OpenAI ve Google ile görüşmelerde bulunduğuna dair önceki raporlarına dayanıyor.

Let Loose” ürün vitrininin aynı zamanda iPad Air ve Magic Keyboard ve Apple Pencil gibi iPad aksesuarlarına da güncellemeler getirmesi bekleniyor. Gurman'a göre, yakında çıkacak olan Apple Pencil dokunsal geri bildirim sunabilir.