Mobil

Apple, Siri'yi bozmuş!

Steve Wozniak'a göre Siri şu anda aynı sorulara net yanıtlar veremiyor.

Apple, Siri'yi bozmuş!

Apple'ın kurucu ortaklarından Steve Wozniak yaptığı açıklamada Siri'nin başarısızlığının Apple'dan kaynaklandığını söyledi. Steve Wozniak, Steve Jobs ile beraber Apple'ı kuran kişilerden birisiydi. Wozniak, ara sıra Apple karşıtı çıkışları ile biliniyor ve şimdi bunlara bir yenisini daha ekledi.

1340016327_sirihero.jpg

Wozniak, daha önce Android işletim sistemini öven açıklamalarda bulunmuş ve herkesi şaşırtmıştı. Ardından da Windows Phone işletim sisteminin hem Android'den hem de iOS'dan daha güzel göründüğünü belirterek Microsoft'u desteklemişti.

Steve Wozniak şimdi de Apple'ın sesli sanal asistan uygulaması Siri'ye gönderme yaptı.  Daha öncede Siri'nin performansını beğenmediğini söyleyen Wozniak bu seferde ilginç bir açıklama yaptı ve Siri'yi Apple satın almadan önce kullanmaya başladığını ve o zamanlar sorduğu sorulara daha doğru yanıtlar aldığını dile getirdi. Wozniak'a göre Siri şu anda aynı sorulara net yanıtlar veremiyor ve başarısızlığın sebebi de Apple'ın cevapları çeşitlendirmeye çalışması

Her şeye rağmen sesli komutları algılayıp yanıt verebilen kişisel asistan teknolojisinin zaman içinde bugünkünden çok çok daha ileriye gideceğini söyleyen Wozniak, uygulamaların ne öğrenmek ya da ne yapmak istediğimizi tam doğrulukla anlayabileceğini belirtti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.