Mobil

Apple şokta! Koronavirüs krizinde 1.1 milyar euroluk fatura!

Şu aralar tüm küresel şirketlerde olduğu gibi Apple’da da işler pek yolunda gitmiyor. Durum zaten kötüyken Apple bir de 1.1 milyar euro ceza ödeyecek.

Apple şokta! Koronavirüs krizinde 1.1 milyar euroluk fatura!

Şu aralar koronavirüs krizinden ötürü teknoloji şirketlerinde işler pek iyi gitmiyor. Malum Çin’de patlak veren kriz şu aralar küresel bir salgına dönüşmüş durumda. Pek çok ülkede sıkı yönetim ilan edilirken, mağaza ve dükkanlar da kapatıldı.

Hatta kısa süre önce Apple da Çin haricinde dünya genelindeki tüm mağazalarını kapatma kararı almıştı.

Apple şokta! Koronavirüs krizinde 1.1 milyar euroluk fatura!

Hali hazırda devam eden krizden ötürü zor durumda kalan Apple, Fransa’dan gelen haberler bir kez daha sarsıldı. Fransa Rekabet Kurumu, Apple’ı rekabet kurallarına uymadığı gerekçesiyle para cezasına çarptırdı.

Fransa Rekabet Kurumu tarafından yapılan açıklamada Apple’ın kendi bağlantılarını kullanarak gizli anlaşmalar yaptığı ve bağımsız dağıtıcıların ekonomik bağımlılıklarını suistimal ettiği belirtildi.

Fransa Apple’a 1.1 milyar euro ceza verirken, Cupertino merkezli şirketin iş ortaklarından Tech Data’ya 63 milyon euro ve Ingram Micro’ya da 76 milyon euro ceza kesti.

Açıkçası cezanın zamanlaması biraz manidar diyebiliriz. Görünen o ki Fransa koronavirüs için ihtiyacı olan ödeneği Apple’a yıkmak istiyor. Elbette Apple direkt olarak bu cezayı kabul etmeyecektir. Muhtemelen cezaya itiraz gelecek, sonrasında daha düşük bir meblağ üzerinde anlaşma sağlanacaktır.

Yorumlar
sub
elma nın 1 gunluk kazancı o yav..komaz onlara vız gelır.. kerızler sagolsun paraya bogmaya devam edıyorlar bu teknolojı ve son kullanıcı dusmanı ucube sırketı..safi gosterıs hava cıva..ama ıtıbardan tasarruf olmuyor tabı,bıcare cahıller gosterıs ıcın kredı ceker parayı basar elma ya..
Cevapla
Teknolojiokuyan
Apple france dan bir cekiliyoruz dese Fransız vatandaşlar hükümeti protesto eder
Cevapla
Ayşe şahin
Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste Çin de o kadar insan Apple çalışma şartları yüzünden intihar etti stev jobs çareyi ağ germekte buldu beter olsunlar
Cevapla
Nurkan
Gereksiz ceza veriyorlar çok saçma nolmuş yani gizli gizli anlaşma yaptıysa🤔😣
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.