Mobil

Apple sonunda çentiğe veda ediyor!

İPhone 2017'den beri kullandığı çentiği geride bırakıyor.

Apple sonunda çentiğe veda ediyor!

Tipster Ice Universe belki de en çok Samsung hakkında yaptığı sızıntılarla biliniyordu. Ama bu sefer Apple hakkında gündeme oturan bir sızıntı yayınladı.

Apple sonunda çentiğe veda ediyor!

Iphone X modelinde kullanılmaya başlanan çentik, pek çok kullanıcı tarafından olumsuz yorumlar almıştı. 2021 yılında çıkacak olan Iphone 13’ün bu çentiğe sahip olmayacağı konusunda söylentiler dolaşıyor. Ice Universe, bir sonraki modeldeki çentiğin şu anki modeldekinin ancak yarısı kadar olabileceğine inanıyor.

Apple sonunda çentiğe veda ediyor! - Resim : 1

Şimdilik Apple tarafından bu çentiğin nasıl yok edeceği veya küçültebileceği konusunda bir açıklama gelmedi. Ancak kulak için olan hoparlörünü çerçevenin kenarına taşımak ve FaceID bileşenlerini küçültmek olasılıklar arasında. Tim Cook liderliğindeki şirketin ekran içi bir FaceID uygulaması geliştirdiği biliniyor, ancak teknoloji daha kullanıma hazır değil. Bu nedenle daha küçük bir çentik bu teknolojiye doğru bir basamak görevi görecektir. 

Şu anlık sadece bir teori olan bu iddialar iPhone 13'ün yeni bir çentiğe sahip olacağının garantisi değil. Aynı şeyin başlangıçta iPhone 11 ve iPhone 12'de olduğu söyleniyordu, ancak daha sonra gelen yeni raporlar bu teorileri çürüttü.

Yorumlar
FuZ
30 bin türk lirası ödeyerek çentiksiz iphone seçeneğimiz var.
Cevapla
Ender Abut
Şu fotoğrafları iphone’dan başka telefon ile çekin sonra konuşun .. https://www.facebook.com/groups/sarkoy59hd/permalink/3506431299416361/?app=fbl
Cevapla
ali ak
hala ışık patlamaları var. 2 yıl önceki huawei telefonlar bunlardan çok daha iyisini çekiyor.
oooooo
bunlar nasıl fotoğraf ahahsahsahsha
Egemen
Çektiğiniz fotoğraflar sadece aydınlık hiçbir netliği yok ama yine de siz bilirsiniz çok güzel fotoğraflar
Adem
Zaten apple gibi bir marka ailen nasıl çentikli telefon yapar anlamıyorum bence telefonda hiç düğme olmadan candık olmadan kullanılabilir neden ısrar ediyorlar
Cevapla
Gökmen ünügür
Çok şükür yani... Bu saatten sonrada yeni model iphone alabilen olursa hayırlı olsun...
Cevapla
Ramazan
Hikaye bu iphone
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.