Mobil

Apple Türkiye dahil tüm mağazalarını kapattı!

Dünya koronavirüs felaketi ile uğraşırken, şirketler de çeşitli tedbirler alıyor. Bu şirketlerden Apple, tüm mağazalarını kapattığını açıkladı.

Apple Türkiye dahil tüm mağazalarını kapattı!

Çin'de ortaya çıkan koronavirüs, etkisini tüm dünyada devam ettiriyor. Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkarak 120'den fazla ülkeye yayılan salgın şu ana kadar 140 bin civarı insana bulaştı. 5 bin kişinin yaşamına mal olan virüsten kurtulanların sayısı ise 70 bine yakın. Yani sayılardan da anlaşılacağı üzere koronavirüs demek ölüm demek değil, tedavi edilip taburcu olanların sayısı da oldukça fazla.

Virüsten korunmak için alınan tedbirler kapsamında bazı şirketlerin de daha dikkatli adımlar attığını söylememiz lazım. Bunlardan biri ise hiç şüphesiz ki Apple. ABD merkezli akıllı telefon üreticisi, aldığı son dakika kararı ile Çin harici tüm Apple Store'larını kapatma kararı aldı. Üstelik bu karara Türkiye'deki mağazalar da dahil. Yani an itibariyle Türkiye'de bulunan Apple mağazaları da kapanacak.

Apple Türkiye dahil tüm mağazalarını kapattı! - Resim : 1

Apple tüm mağazalarını kapattığını duyurdu!

Akıllı telefon pazarının lider markalarından biri olan Apple, şok bir karar aldı! Şirket tarafından yapılan açıklamada, Çin hariç diğer ülkelerde bulunan tüm Apple mağazalarının kapatılması kararının alındığı bildirildi. Çin'de ortaya çıkan koronavirüs ile mücadelede alınan tedbirlerden yola çıkılarak alınan kararda, insanların birbiri ile olan etkilişiminin azaltılması gerektiğinin de altı çizildi. İşte şirketin yaptığı açıklamanın tamamı:

“Bugün itibariyle Çin’deki tüm mağazalarımız yeniden açıldı. Operasyon ekibimize ve ortaklarımıza tedarik zincirimizi yeniledikleri için teşekkür etmek istiyorum. Birlikte öğrendiklerimiz bu küresel krizde en iyi uygulamaları geliştirmemize yardımcı oldu. Bu derslerden biri, virüsün bulaşma riskini en aza indirmenin en etkili yolunun nüfus yoğunluğu azaltmak ve sosyal mesafeyi en üst düzeye çıkarmaktır. Başka yerlerde yeni enfeksiyon oranları artmaya devam ettikçe, ekip üyelerimizi ve müşterilerimizi korumak için ek adımlar atıyoruz. Bu yüzden 27 Mart’a kadar Büyük Çin dışındaki tüm perakende mağazalarımızı kapatacağız.”

Yorumlar
Guncelle
bole ben bole vaziyetin içine zıcam
Cevapla
💠Gakko💠
Dünya nere gidi bele vallahi endişelenim Allah sonumuzu heyrede
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.