Mobil

Pokemon Go koronavirüs güncellemesi alacak

Pokemon GO yeni alacağı güncelleme ile evden çıkmadan karakter toplamanıza izin verecek!

Pokemon Go koronavirüs güncellemesi alacak

Pokemon Go'nun yapımcısı Niantic, koronavirüs için Pokemon Go'nun oynanış mekaniğini değiştirdi. Pokemon Go yakında koronavirüs güncellemesi alacak ve bu güncelleme ile oyuncular evlerinde tutulmaya çalışılacak.

Pokemon Go Koronavirüs güncellemesi alacak

Koronavirüs dünyada hızla yayılmaya ve can almaya devam ediyor. insanlar Kovid-19 pandemisi nedeni ile çok fazla dışarı çıkmamaya ve kalabalıktan uzak durmaya çalışıyor. Tüm bunların yanında birçok farklı şirket, insanları korumak için kendi ürünlerinde önlemler almaya çalışıyor. Örneğin; Apple, Amazon, Microsoft ve Google gibi internet ve teknoloji şirketleri, Kovid-19 salgını nedeniyle dünya genelindeki ofislerinde personele evden çalışmaları tavsiyesinde bulunmuştu. Ancak Twitter, geçtiğimiz gün koronavirüs nedeniyle tüm personeline evden çalışma zorunluluğu getiren ilk şirket olmuştu.

Pokemon Go'nun yapımcısı Niantic de bu anlamda yeni bir adım attı ve koronavirüs için Pokemon Go'nun oynanış mekaniğini değiştirdi. Niantic'in yapmış olduğu açıklamaya göre, Pokemon Go yakında koronavirüs güncellemesi alacak ve oyuncularını dışarıya çıkmaya ve kilometrelerce yürümeye teşvik eden oyun, bu defa oyuncularını evlerinde tutmaya çalışacak. Buna bağlı olarak uzak yol katedilmesi gereken Pokemon yumurtalarını oyuncuların yakınına taşıyacak olan Niantic, yumurtaların kuluçka ve kırılma süresini de azaltacak. Konu hakkında açıklama yapan Niantic sözcüsü ''Bu sayede oyuncuların evlerine yakın bölgelerde daha fazla Pokemon görebilmelerini sağlayacağız'' ifadelerine yer verdi.

Niantic gerçekleştirilecek olan yeni güncelleme ile, oyuncularını kalabalık alanlardan uzak tutarak bir nebze de olsa salgının yayılmasını, en azından oyuncularını koronavirüsten korumayı hedefliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.