Mobil

Apple Türkiye fiyatları için harekete geçti! Büyük indirim yolda!

Akıllı telefon pazarındaki hakim isimlerden biri olan Apple, Türkiye pazarının da aralarında bulunduğu bazı bölgelerdeki fiyatlarını makul seviyelere çekmeye hazırlanıyor.

Apple Türkiye fiyatları için harekete geçti! Büyük indirim yolda!

Bilindiği üzere Apple sürekli zam yapan bir şirket değil. Gelen zamlar da genel olarak ileri planlı oluyor. Yani kuru daha yüksek seviyelerden hesaplayarak, olası yükselişlerde tekrardan zam yapma ihtiyacı hissetmiyorlar. Elbette bu durum her zaman geçerli olmuyor.

Apple son zam yaptığında dolar kurunu 22 TL’nin de üzerinde bir tutardan hesaplamıştı. Fakat bu sürede dolarda önemli bir yükseliş yaşanmadı. Dahası dolar kuru 19TL’yi bile aşamadı. Doğal olarak bu durum Apple’ın Türkiye’deki fiyatlarını gözden geçirmesine zemin hazırladı.

Apple Türkiye fiyatları için harekete geçti! Büyük indirim yolda!

Sızdırılan bilgilere göre Apple bazı pazarlardaki fiyatlarını gözden geçirme kararı aldı. Türkiye’nin de aralarında bulunduğu bu pazarlarda güncel kurlar göz önüne alınarak tekrardan hesaplamalar yapılacak. Muhtemelen bu hesaplamalar sonrasında Türkiye’deki Apple ürünlerinin fiyatında önemli oranda düşüşler gerçekleşecektir.

Bazı ülkeler içinse tam tersi bir durum söz konusu. Özellikle Asya pazarındaki bazı ülkelerde Apple ürünlerinin fiyatı ABD fiyatının bile altında kalmış durumda. Dolayısıyla bu pazarlardaki Apple ürünlerinin fiyatı da muhtemelen önemli oranda artacaktır.

Dip not olarak belirtelim. Apple’ın ülkemizdeki fiyatları yılbaşında güncellemesi bekleniyor. Bu güncelleme ile birlikte hoş bir indirimle karşılaşabiliriz. Elbette söz konusu Apple olduğunda verilen sözler çok da büyük anlamlar ifade etmiyor. Yine de bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Kenan
Telefon bedava olsa devlet vergi manyaği yapar bizi kimse heveslenmesin parası olan alıyor gariban özelliklerini inceleyip hayaller kurup sayfayı kapatıyor acı ama gerçek Avrupa'da faturalı tarife kullananlara bedava veriliyor bizi ise resmen .....
Cevapla
Ali
kaynak nedir? şehir efsanesi bu
Cevapla
Reality
Apple politikasında problem yol, yıllardır takip ederim 999 dolardan son teknoloji telefon çıkartır (adamalrın asgari ücret seviyeleri). Yıllar geçtikçe alamayan bizleriz, bahsettikleriniz apple için boş hikaye…
Cevapla
Asdas
1 dolara bile satsa devletimiz sağ olsun 1000 dolar üzerinden vergi alır hükümet gitmedikçe zamlar kaçınılmaz
Cevapla
Tolga
Gelen vergi almaz donunu alır ))) şurada siyaset yapma bali
JP
Tıklanma almak için atılmış başlık ve içerik. Türk Lirası değer kaybederken indirim olacağını düşünenler aklını peynir ekmekle yemiş olmalı. Mustafa Yılmaz kendine gel!
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.