Mobil

Apple TV kullanımı için geliştirilen AİRPLAY -İnceleme

AİRPLAY Apple ürünlerine özel geliştirilmiş bir yazılımdır!

Apple TV kullanımı için geliştirilen AİRPLAY -İnceleme

Apple'ın en değerli projelerinden olan Apple TV için geliştirdiği AİRPLAY yazılımı konusunda sizler için kısa bir inceleme yapacağız. AİRPLAY yalnızca Apple ürünlerine özel geliştirilmiş bir uygulamadır. Onunla birlikte Apple TV'lerin kontrolu daha da kolaylaşmıştır.

AirPlay nedir?

Apple in geliştirdiği;  Mac, iPhone, iPad ya da iPod’umuz da ki bir resim, müzik ya da videoyu Apple TV’mize aktararak televizyonumuzda izlememizi sağlayan teknolojiye airplay diyoruz.iPod’larımıza iOS 4.3 ile gelen bir özellik olduğu için, bir uygulama değil ve App Store’da yer almıyor.


Peki Ne işe Yarar bu Airport?
Aslında şu an türkiyede bi işimize yaramıyor çünkü Apple TV türkiyeye giriş yapmadı, biz yinede bahsedelim ne işe yarar nasıl kullanılır. Airplay ev ağımızdaki appleye ait cihazları birleştirmeye yarıyor ve iphone,ipad,ipod umuzdaki bilgileri apple tv ye aktararak tv ye yansıtmasını sağlıyor bu sayede yerimizden kalkmadan istediğimiz görüntüyü iphone,ipad,pod umuzdan yüksek kalitede oynatabiliyoruz.

Peki Bu işlem nasıl yapılır? Airplay’ı nasıl kullanırız?

Bu özelliği kullanabilmemiz için önce sahip olmamız gereken bazı şeyler var.

Nedir bunlar?
-iTunes 10.1 veya üzeri yüklü bir Mac, ya da iOS 4.3 veya üzeri yüklü bir iOS cihaz (yani iPhone, iPad veya iPod)
-Televizyonumuza bağlı bir Apple TV (ya da AirPlay destekleyen bir cihaz)

1334753955_do2l9.jpgEvet Arkadaşlar üstteki cihazlara sahipsek ve aynı ağda bağlı ise bu cihazlarımız iphone,ipad,ipod’umuzda video izlerken müzik dinlerken ya da resimlere göz atarken cihazımızın ekranında farklı bir ikon belirdiğiniz görmüş olacağız.Bu ikon yandaki resimdeki gördüğümüz ikonun aynısı olup Airplay’in ikonudur.

1334754212_36.png
1334754226_37.png

Yorumlar
Misafir
cok tsekur ederim cok guzel aciklamissiniz
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.