Mobil

Apple yeni iPhone için gemileri yaktı!

Dünyanın en önemli teknoloji şirketlerinden biri olan Apple’ın her yıl düzenli şekilde dünya gündemini meşgul ettiği aylara geldik. Konu ise belli: iPhone 13.

Apple yeni iPhone için gemileri yaktı!

Akıllı telefon deyince akla ilk gelen isim olan ve kimileri için bir ihtiyaç iken özellikle ülkemizde lüksün, prestijin, itibarın göstergesi haline gelen iPhone serisinin yeni üyesiyle tanışmamıza az kaldı. Hala tam olarak iPhone 13 ne zaman çıkacak sorusunun kesin yanıtını bilemiyoruz, ancak bildiğimiz bir şey var ki o da Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 13’ün öncekilere göre çok daha büyük bir değişimle karşımıza gelecek olması.

Yeni iPhone 13’de gelecek olan en önemli özellik, bugün internete sızan bilgilere göre LİDAR sensörü oldu. Telefonun kamerasını adeta arşa çıkartacak kadar önemli bir sensör olan LİDAR sayesinde, kamera nesnelerin uzaklıklarını daha hızlı ve keskin bir şekilde hesaplayabiliyor ve bu sayede de hem normal çekim kalitesi katlanırken hem de gece çekimlerinde çok daha iyi sonuçlar elde ediliyor.

Apple yeni iPhone için gemileri yaktı!

Bununla birlikte LİDAR sensörü ile birlikte 3D modelleme teknikleri için iPhone 13’ün kullanılması da mümkün kılınmış olunuyor. Tabi yine söylentilere göre bu özellik, bütün iPhone 13’lerde olmayacak. Sizlerin de tahmin edebileceğiniz üzere bu özelliğe sahip olmak isteyenlerin, iPhone 13 Pro veya iPhone 13 Pro Max modellerinden birini satın alması gerekecek.

Son olarak hedeflerini de bu yeni teknolojiler sayesinde büyüten Apple, iPhone 12’de 75 milyon olarak belirlediği yıl sonu arz miktarını, iPhone 13 için 90 milyon olarak duyurdu. Bunun anlamı ise, Apple iPhone 13’den fazlasıyla umutlu.

Yorumlar
Sabah i görmem gerek
Xiomi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.