Apple, yenilenmiş iPhone 12 Pro fiyatını açıkladı!

Uzun yıllardır fiyatlarıyla gündemden bir türlü düşmeyen Apple, yenilenmiş iPhone 12 Pro modellerini yeniledi.

Apple, yenilenmiş iPhone 12 Pro fiyatını açıkladı!

Apple, ABD’deki stoklarına yenilenmiş iPhone 12 Pro ürünlerini ekledi ve fiyatını duyurdu. Yenilenen ürünler, orijinallerine göre daha uygun fiyatlı şekilde yer aldığı görülüyor. Bundan dolayı bütçesi kısıtlı olan kişiler bu ürünleri tercih ediyor. Fiyatlarıyla gündemden düşmeyen Apple, yenilenen ürünler denildiğinde akla ilk gelen isimler arasında yer alıyor. 

Fiyatı cep yakıyor

iPhone 12 Pro, daha önceden yenilenen cihazlar arasında yer alsa da geçtiğimiz nisan ayında tükendiği görüldü. Stokların tükenmesi üzerine Apple stoklarını yeniledi ve yeni fiyatı açıkladı. ABD’de satışa çıkan iPhone 12 Pro’nun fiyatı en düşük 759 dolar şeklinde yer aldı. Bu, ülkemizde vergisiz fiyatı ise 13 bin TL’ye denk geliyor. Apple iPhone 12 Pro’nun sıfır fiyatı ise ABD’de 900 dolardan başlıyor. Vergisiz karşılığı 15.900 TL’ye denk gelen model, Türkiye’de 28 bin TL’ye satılıyor.

Apple çevrimiçi yenilenmiş mağazasında iPhone 12 Pro, altın, gümüş, grafit ve pasifik mavi renk seçeneklerine sahip olduğu görülüyor. Bu modellerin tümü kilitsiz ve SIM’siz şekilde yer alıyor. Aynı zamanda yenilenen iPhone modelleri yeni bir pil, dış kaplama ve USB-C Lightnin kablosu içeren kutuyla birlikte geliyor.