iPhone pil ömrünü uzatmak için ne yapmalısınız? İşte cevabı!

iPhone modellerinin batarya ömrünü uzatmak için neler yapılabilir? Apple tarafından da doğrulanan uygulamaların detayları haberimizde!

iPhone pil ömrünü uzatmak için ne yapmalısınız? İşte cevabı!

Teknolojinin gelişmesiyle beraber akıllı telefonların da sürekli olarak performans arttırdığına şahit oluyoruz. Ancak performans artışı, pil tüketimindeki artışı da beraberinde getiriyor. Bu da kullanıcının telefonu daha sık şarj etmesine ve bataryanın erken yıpranmasına yol açıyor. Özellikle iPhone kullanan kişilerin şarj problemi yaşaması gözlerden kaçmıyor. Peki ama iPhone modellerinin pil ömrünü uzatmak için neler yapılabilir?

iPhone pil ömrünü uzatmak için ne yapmalısınız? İşte cevabı!

Bu sorunun cevabı bizzat Apple tarafından verildi. Şirket tarafından yapılan açıklama özellikle de yeni nesil iPhone sahiplerini fazlasıyla ilgilendiriyor. Zira lityum iyon pillerin kullanıldığı bu telefonların bataryaları her ne kadar daha performanslı olsa da yıpranmaya daha az dayanıklı olduğu biliniyor. Apple ise kullanıcılarına telefonlarını yüzde yüz şarj olana kadar şarjda bekletmekten kaçınmalarını söylüyor. Hatta şirket, iOS 13 ile beraber iyileştirilmiş pil özelliğini kullanıma sunmuştu. Bu özelliği aktive eden kullanıcılar, telefonun yüzde 80’den sonra şarj olmadığını görebilirler.

ABD merkezli şirketin bir başka tavsiyesi ise ortam sıcaklığı üzerine. Buna göre Apple, iPhone’ların çok sıcak veya çok soğuk ortamlarda da pil anlamında zarar görebileceğini ifade ediyor. Şirket tarafından paylaşılan verilere göre uzun pil ömrü için hava sıcaklığının 16 ve 22 derece aralığında olması gerekiyor.