iPhone 14 hakkında şok iddia!

Eylül ayının yaklaşmasıyla birlikte iPhone 14 hakkındaki dedikodularda artmaya başladı. Son iddia, Apple’ın yeni amiral gemisinin bölgeden bölgeye farklı özelliklerle donatılabileceği oldu.

iPhone 14 hakkında şok iddia!

Apple uzun bir süredir yeni amiral gemisi iPhone 14’ün üzerinde çalışıyor. Her ne kadar bu çalışmaların ne aşamada olduğuna dair net bir paylaşım olmasa da, geleneksel olarak Eylül ayında tanıtılan yeni modelin, bu yıl da aynı dönemde karşımıza çıkacağını varsayarsak, Apple’ın bu çalışmalarda bir hayli yol kat etmiş olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bununla birlikte gelen son haberler, birçok Apple hayranının canını sıkabilir.

Wall Street kaynaklı bir habere göre, Apple bütün iPhone 14 modellerinde eSIM desteği sunmak niyetinde değil. Buna göre Amerikalı teknoloji devi, yalnızca belli bölgelerde satışa sunulacak olan iPhone 14’lerde bu özelliği test edecek. Evet aslında Apple’ın yapmak istediği şey tam olarak da bu, kullanıcıların eSIM modellerine hazır olup olmadığını test etmek.

iPhone 14 hakkında şok iddia!

Tahmin edebileceğiniz üzere, eSIM destekli iPhone’ları alacak olan ülkelerden ilki Amerika Birleşik Devletleri olacak. Daha şimdiden ülkenin en büyük birkaç telekomünikasyon şirketiyle dirsek temasına geçen Apple, bunlardan eSIM için gerekli düzenlemelerin yapılmasını talep etti.

Peki ülkemiz eSIM destekli iPhone modellerini alacak bölgeler arasında yer alıyor mu? Tabi şu an için bu sorunun yanıtını Apple’dan başka bilen yok. Bununla birlikte geçtiğimiz günlerde ortaya atılan ve Apple’ın Turkcell ile eSIM konusunda anlaştığını söyleyen haberler, eSIM destekli iPhone 14 kullanmak isteyen akıllı telefon kullanıcılarının beklentilerini olumlu yönde destekleyebilir.