Mobil

Apple'dan batarya açıklaması!

Apple, iPhone batarya değişimi konusunda radikal bir karar aldı. İşte detaylar!

Apple'dan batarya açıklaması!

ABD merkezli teknoloji devi Apple, müşterilerin Apple ürünleriyle ilgili problemlerin danışmanlığı için hizmet veren Genius Bar ve teknik servislerinde, iPhone tamiri işlemlerinde Apple ürünü olmayan bataryaya sahip akıllı telefonları da kabul edecek.

Apple’ın teknik servis kuralları kapsamında, bir iPhone bataryasının Apple ürünü olmayan bir batarya ile değiştirilmesi durumunda, Genius Bar söz konusu müşteriye hizmet vermeyi reddediyordu. 

Apple'dan batarya açıklaması!

MacRumors’da yer alan habere göre, Apple mühendisleri artık bir iPhone’un bataryası Apple’a ait olsun veya olmasın, söz konusu ürünün ekranı, ana işlem kartı, mikrofonu ve diğer parçalarını tamir edecek. Söz konusu iddialara göre ayrıca Apple, söz konusu bataryaları herhangi bir ücret farkı olmadan Apple bataryası ile değiştirecek.

Buna ek olarak Apple ve ABD’nin en büyük yatırım bankalarından biri olan Goldman Sachs yeni bir kredi kartı ürünü üzerinde çalışıyor. Wall Street Journal'da yer alan habere göre, kredi kartı Apple Pay ile derin bir entagrasyona sahip olacak. 

Son dönemde düşen iPhone satışları ile hatırı sayılır bir gelir kaybına uğrayan Apple, bu açığı software yatırımları ile kapatmak için kolları sıvamış durumda. 

Apple ve ABD’nin en büyük yatırım bankalarından biri olan Goldman Sachs yeni bir kredi kartı ürünü üzerinde çalışıyor. Aynı haberde önümüzdeki haftalarda Apple çalışanlarının, Goldman Sachs ile geliştirilen kredi kartını test amaçlı olarak kullanmaya başlayacakları iddiasına da yer verildi. 

Henüz hakkında resmi bir açıklama bulunmayan proje kapsamında kredi kartı ile Apple’ın iOS tabanlı cihazlarında (iPhone ve iPad) bir entegrasyon geliştirileceği belirtiliyor. Apple Pay ile uyumlu olacak kredi kartının bir başka dikkat çeken yanı ise bu ürünün Goldman Sachs tarafından piyasaya sürülecek ilk kredi kartı olması. 

Goldman Sachs’a ait kredi kartlarının Mastercard logolu olması bekleniyor. Geçtiğimiz dönemde Barclaycard ile bir işbirliği yapan Apple, bu bankanın belirli kredi kartları ile yapılan harcamalarda Apple Store'larda kullanılmak üzere ödüller vermişti.  

2018 yılında 1 trilyon dolar piyasa değerine ulaşan ilk teknoloji şirketi olarak adını tarihe yazdıran Apple, ilerleyen aylarda ciddi bir değer kaybına uğrayarak 1 trilyon dolar bandının altına düşmüştü.  

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.