Apple'dan iOS 16 öncesinde son hamle

Apple bir taraftan yeni işletim sistemi sürümü olan iOS 16 üzerinde çalışıyorken, diğer taraftan ise mevcut sürümündeki ufak tefek hataları düzeltmeye devam ediyor.

Apple'dan iOS 16 öncesinde son hamle

Teknoloji dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Apple, bu sıralar birçok işi aynı anda yapmaya çalışıyor. Bildiğiniz üzere Haziran ayının başlarında düzenlenen WWDC 2022’de iOS 16 işletim sistemi sürümünü resmen tanıtan Amerikalı teknoloji devi, artık bu sürümü kullanıcılarıyla paylaşmak için de adeta gün sayıyor.

Öteki açıdan baktığımızda ise, Apple’ın hala mevcut kullanımda olan bir işletim sistemi var ve onda da bazı hatalar baş göstermiş vaziyette. İşte bu hataların tamamen giderilmesi için kolları sıvayan Apple, iOS 15.6 sürümüyle bu sorunların tamamen ortadan kalkacağını düşünüyor.

Apple'dan iOS 16 öncesinde son hamle

iOS’un şu an ki sürümü olan iOS 15.5 aslında oldukça stabil ve az sorunlu bir sürüm. Ancak buna rağmen başta bellek sorunları ve internet tarayıcısında görülen bazı sıkıntılar, bu yeni güncellemeyi kaçınılmaz bir hale getirdi.

Güncelleme notlarına baktığımız zaman gerçekten de yeni sürümle birlikte hem akıllı telefonlarda görülen bellek dolu hatasının çözümü sağlanmış olacak hem de TV uygulamalarına yönelik kapsamlı yeni destekler verilecek.

Son olarak, iOS 15.6 sürümü muhtemelen iOS 15’in son versiyonu olacaktır. Çünkü artık iOS 16’nın çıkışına oldukça kısa bir süre kaldı. Bunun anlamı ise son derece basit, kral öldü yaşasın yeni kral!