iPhone 14 üretimi soru işaretlerini beraberinde getirdi

Apple, günden güne yaklaşan tanıtım organizasyonu öncesi iPhone 14 ile ilgili hiçbir sıkıntı yaşamamak için elinden geleni yapıyor.

iPhone 14 üretimi soru işaretlerini beraberinde getirdi

Amerikalı teknoloji devi Apple, Eylül ayı içerisinde yeni iPhone serisini tanıtacak. Bugüne kadar sızdırılan bilgilerden anladığımız kadarıyla; iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max şeklinde 4 farklı modelle satışa sunulacak olan seri de, iPhone 14 ve iPhone 14 Max ayrı, iPhone 14 Pro ile iPhone 14 Pro Max ise ayrı gruplar halinde değerlendirilecek.

Birinci gruba dair olan ve standart sürüm olarak isimlendirilen telefonlar yine A15 Bionic işlemci ile gelecekken, ikinci gruba dahil olan ve Pro versiyonlar olarak isimlendirilen modeller ise yeni yonga seti olan A16 Bionic’e sahip olacaklar.

Ancak tüm bu planlar, Apple’ın üretim ve tedarik zincirinde herhangi bir sorun yaşamaması halinde başarıyla ulaşabilir. İşte bu durumun farkında olan Amerikalı teknoloji devi ise, daha şimdiden yeni tedarikçilerle el sıkışmaya başladı.

iPhone 14 üretimi soru işaretlerini beraberinde getirdi

Ünlü duyumcu Ming-Chi Kuo’ya göre Çinli entegre devre geliştiricisi SG Micro ile bir süredir devam eden kalite kontrol aşamaları sonunda tamamlandı. Bunun anlamı artık SG Micro’da Apple tedarikçileri arasına katılacak. Bu sayede de Apple’ın bu alandaki parça tedarikçisinde herhangi bir sıkıntı yaşansa bile, SG Micro bu konuda Apple’ın güvendiği kale olacak.

Asıl önemli olansa, Apple’ın daha önce pandemi döneminde sık sık yaşadığı gibi, tedarik zincirindeki sıkıntılar yüzünden iPhone modellerinin müşterilere gönderiminin uzaması gibi sorunlar da en aza indirilmiş olunacak.