Galaxy S serisine ilişkin şok edici bir iddia ortaya atıldı

Akıllı telefon dünyasının en önemli serilerinden biri olan Galaxy S, bugün oldukça ilginç bir iddiayla gündeme geldi.

Galaxy S serisine ilişkin şok edici bir iddia ortaya atıldı

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, 1 Şubat 2023 tarihi itibariyle merakla beklenen yeni amiral gemisi serisini yani Galaxy S23 modellerini tanıtacak. Akıllı telefon dünyasının nefes tutarak takip edeceği bu etkinlikte; Galaxy S23, Galaxy S23 Plus ve Galaxy S23 Ultra modellerinin tanıtıldığını göreceğiz. Ancak ortaya atılan iddialara göre bu lansman söz konusu üçlüyü son defa bir arada gördüğümüz an olabilir.

Bugün sabah saatlerinde internette dolaşmaya başlayan bir iddiaya göre, Samsung 2024 yılında piyasaya süreceği Galaxy S24 serisiyle birlikte Plus modeline veda edecek ve yola Galaxy S24Galaxy S24 Ultra ikilisiyle devam edecek. Aslında bu tür söylentiler bugüne kadar birçok defa kulaktan kulağa yayılmıştı ancak bu defa işler ciddi olabilir.

Galaxy S serisine ilişkin şok edici bir iddia ortaya atıldı

Nitekim ortaya çıkan son verilere göre, Galaxy S22 serisi içerisinde Galaxy S22 Plus’ın satış oranı ancak %17 seviyesini bulabildi. Öte yandan Galaxy S22 toplam satışların %38’ini oluştururken, Galaxy S22 Ultra modeli ise %45’lik pazar payına ulaştı. Yani anlayacağınız Galaxy Plus modellerinin Samsung’u pek mutlu ettiği söylenemez.

Tabi bir kez daha hatırlatmak gerekirse, 1 Şubat tarihinde gerçekleşmesi beklenilen Galaxy Unpacked etkinliği bu durumdan etkilenmeyecek ve bizler yine her zaman olduğu gibi yeni Galaxy S serisini üç farklı model olarak göreceğiz.