Apple’ın iPhone 16 planları ortaya çıktı, yine herkesi çok şaşırtacak

Dünyanın en önemli teknoloji markalarından biri olan Apple, şimdiden iPhone 16 planlarını masaya yatırmışa benziyor.

Apple’ın iPhone 16 planları ortaya çıktı, yine herkesi çok şaşırtacak

Akıllı telefon denildiğinde akla gelen ilk isim yıllardır iPhone oluyor. Her yeni modeliyle popülaritesini daha da arttırmayı başaran Amerikalı teknoloji devi, ilerleyen yıllarda da bu durumu koruyabilmek için önlemlerini şimdiden almaya devam ediyor. Bilindiği üzere markanın en son modeli olan iPhone 14, Eylül ayında karşımıza çıkmış ancak Pro modelleriyle Standart modelleri arasındaki keskin tasarım farkları herkesi bir hayli şaşırtmıştı.

Öte yandan Apple’a yakın kaynaklardan gelen yeni haberler, iPhone 15 serisiyle birlikte bu durumun yani modeller arasındaki farkın daha da derinleşeceğini söylüyor. Tabi henüz iPhone 15 serisinin tanıtılmasına neredeyse 8 ay var, şimdiden bunları düşünmek anlamsız diyebilirsiniz ancak ya size iPhone 16’dan bile haber olduğunu söylesek ne dersiniz?

Apple’ın iPhone 16 planları ortaya çıktı, yine herkesi çok şaşırtacak

Evet, ortaya atılan son iddialara göre Apple şimdiden iPhone 16 serisine yönelik planlamalarına başlamış. Amerikalı teknoloji devinin odağında ise kamera ve Face ID yapısı var. Her ne kadar şirketin temel amacı her ikisini de ekran altına taşıyarak kusursuz ekran dönemine geçmek olsa da özellikle kameranın ekran altı performansının beklenilen çok gerisinde kalacağının düşünülmesi, bu adımın atılmasını zorlaştırıyor.

Bu nedenle Apple, iPhone 16 serisiyle birlikte sadece Face ID’yi ekranın altına saklayacak. Öte yandan kameranın ise küçük bir delik olarak birkaç model boyunca daha varlığını koruması bekleniyor.