Mobil

Apple’dan kritik Samsung kararı! İpler yine gerilecek

Apple önümüzdeki dönemde satışa sunacağı yeni iPhone modelleri için kritik bir karara imza attı. Muhtemelen bu karar Samsung yetkililerinin pek hoşuna gitmeyecek.

Apple’dan kritik Samsung kararı! İpler yine gerilecek

Teknoloji sektöründeki dengeler değişiyor. Malum Apple uzun bir süredir ezeli rakibi Samsung ile işbirliği halindeydi. Ekran tarafında dünyanın bir numaralı ismi olan Samsung, Apple’ın OLED ekranlı iPhone modelleri için panel üretiyordu.

Sızdırılan raporlara göre bu durum iPhone 12 modelleriyle birlikte değişecek. Çünkü Apple yeni modellerinde ekran tedariği için farklı bir ismin kapısını çaldı.

Apple’dan kritik Samsung kararı! İpler yine gerilecek

Son raporlara göre Apple OLED ekran tarafında artık BOE ile çalışacak. Bilindiği üzere Çinli üretici Huawei için OLED paneller üretiyordu. Ayrıca Apple’ın LCD panel yükünü de BOE karşılıyordu.

Apple’dan kritik Samsung kararı! İpler yine gerilecek - Resim : 1

BOE, yeni iPhone modellerine OLED panel üretmek için yüklü miktarda yatırımlar yapmış. Dolayısıyla BOE’nin Apple’ın OLED panel talebini karşılaması muhtemel görünüyor.

Apple’ın bu kararı almasında iPhone 12 modelleriyle birlikte TouchID özelliğinin geri dönecek olması da önemli bir etken.

BOE’nin ultrasonik parmak izi okuyucusu teknolojisini kullanmak isteyen Apple, OLED panel konusundaki tercihini de değiştirmiş gibi görünüyor.

Şimdi Samsung’un bu karara nasıl bir tepki vereceği merak konusu. Malum Güney Koreli şirketin gelirlerinin önemli bir bölümünü Apple’a sattığı OLED paneller oluşturuyordu. Muhtemelen Samsung Apple ile yeni işbirliklerine çok sıcak bakmayabilir. Yine de bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Misafir
Çok saçma cümleler kullanıyorsunuz diger sitelerdede aynı haber var böyle saçma cümleler yok okuyalım die
Cevapla
Opdima
Başlığı okuyan direk birbirlerine girecekler sanır. Yine Osman yine clickbate bir başlık. Hakkım helal değil biline. :)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.