Samsung Galaxy S serisinin Plus modeli için yolun sonu göründü! Peki sebebi ne?

Bilgilere göre Samsung, 2024 yılında piyasaya süreceği Galaxy S24 serisinin 'Plus' modelini iptal ediyor. Peki Samsung neden böyle bir karar alıyor?

Samsung Galaxy S serisinin Plus modeli için yolun sonu göründü! Peki sebebi ne?

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, uzun yıllardır Galaxy S serisinde Plus modelini de ailesine dahil ediyor. Şirketin 1 Şubat tarihinde ise Galaxy S23 serisinin üyelerini tanıtmaya hazırlandığı da bilgilerde. Bu yılın Galaxy S serisinde üç model yer alacağı kesin ancak 2024 yılı için aynı şeyi söylemek mümkün olmayabilir.

Gelen bilgilere göre Samsung, 2024 yılında piyasaya süreceği Galaxy S24 serisinde bir kesintiye gidecek. Şirketin önümüzdeki seride yalnızca 2 model piyasaya süreceği ve Plus serisini iptal edeceği iddia ediliyor.

Samsung, Galaxy S24 serisinde model sayısını ikiye düşürebilir

Samsung'un anavatanı Güney Kore'den gelen bilgiler, Galaxy S24 serisinde yalnızca iki model göreceğimizi iddia ediyor. Eğer bu durum gerçekleşirse önümüzdeki ay tanıtılacak olan Galaxy S23 Plus modelinin son 'Plus' modeli olabileceğini söyleyebiliriz.

Galaxy S24 Plus

Bilgilerde Samsung'un S24 serisi için çalışmalara başladığı yer alıyor. Ancak prototip aşamasında olan modeller arasında yalnızca iki model olduğu söyleniyor. Bu modellerin proje kodunun "DM1" ve "DM3" mevcut olduğu ancak Plus modele ait olan "DM2" kodunun eksik olduğu belirtiliyor.

Galaxy S24 Plus neden iptal ediliyor?

Samsung'un neden Plus modelin iptal ettiği düşük satış kaynaklı olabilir. Kaynağın belirttiği verilere göre, Plus modelinin satışları oldukça yetersiz durumda. 

Teknoloji devinin 2022 yılındaki satışlarına ilişkin veriler 14.1 milyon Galaxy S22 Ultra ve 11.9 milyon Galaxy S22 modeli satıldığına işaret ediyor. Galaxy S22 Plus ise 5.5 milyon ile sınırlı kalmış durumda. 

Sonuç olarak Samsung, bu düşük satışlar nedeniyle Plus modeline veda etmiş olabilir.