Mobil

Bari bunu yapma Samsung! Galaxy Note 20 işlemcisi için şok karar!

Samsung'un 5 Ağustos günü tanıtmayı planladığı Galaxy Note 20 modelleri için şok bir iddia ortaya atıldı. Eğer bu gerçekse tüketiciler biraz üzülecek!


Herkesin bildiği gibi Samsung, 5 Ağustos günü Galaxy Note 20 ve Note 20 Ultra'yı bizlere tanıtacak. S20 satışlarından beklediği satış rakamlarını bir türlü elde edemeyen şirketin Note 20 ailesinden ise beklentisi bir hayli yüksek. En çok tutulan serisi için satış rakamları anlamında umutlu olan Güney Kore merkezli akıllı telefon üreticisinin yine yüksek bir fiyat politikası izleyeceği de aşikar. Ayrıca bu konudan bağımsız olarak yeni gelen haberler tüketiciyi pek de memnun edecek cinsten değil.

Bari bunu yapma Samsung! Galaxy Note 20 işlemcisi için şok karar!

Bilindiği üzere Samsung üst seviye modellerinde genel olarak iki farklı işlemci kullanıyor. Bunlardan birisi Qualcomm tarafından üretilen son Snapdragon işlemcileri iken diğeri Samsung'un kendi üretimi olan Exynos yonga setleri oluyor. Şirketin genel politikası ise bunlardan Snapdragon işlemcili modelleri ABD pazarına sürmek, Exynos işlemcili modelleri ise diğer pazarlara sunmak olarak gelişiyor.

Şimdiye kadar ortaya çıkan sızıntılar bizlere Galaxy Note 20 ve Note 20 Ultra telefonlarda ABD pazarı için Snapdragon 865+, diğer pazarlar için ise Exynos 992 kullanılacağını söylüyordu. Ancak şu günlerde dilden dile dolaşan iddialara bakılırsa Güney Kore menşeli şirket ABD harici pazarlarda Exynos 992 işlemcisini bile kullanmayabilir. Buna göre Samsung'un stratejisi S20 ailesinde kullandığı Exynos 990 yonga setini Note 20 modellerine de entegre etmek.

Kullanıcılar Exynos kullanmak istemiyoruz diye bas bas bağırırken Samsung'un Snapdragon işlemci kullanmak şöyle dursun, son sürüm Exynos işlemcisini dahi kullanmıyor oluşu muhtemelen büyük tepkilere yol açacaktır. Bakalım tüketiciler satın alma kararı verirken bu konuyu problem haline getirecek mi? Hep birlikte bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
yyy
paran olsaydı s serisi alirdin 3. segment telefonunu almissin insanlari etkiliyorsun
Cevapla
Sıradan biri
S serisi mi 🤣🤣
Deniz
300 Euro ya Zte axon 10 pro aldım sd855 li on numara telefon kalkıp Samsung çöpüne para vermem
Cevapla
Kullanici
Samsung pişmanliktir.
Cevapla
Baran
Exynos işlemciler snapdragondan daha seri bence böyle devam
Cevapla
Kullanıcı
Samsung a tövbe !!! A70 telefonları bir güncelleme ile mahvettiler 3500 TL lik telefon çöp oldu bir daha asla ama asla almam .
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.