Mobil

iPhone 12 RAM kapasitesi belli oldu!

Apple'ın önümüzdeki aylarda tanıtmasını beklediğimiz iPhone 12 ailesine yönelik sır perdesi yavaş yavaş aralanıyor. Şimdiki konu ise RAM kapasitesi!


Teknoloji dünyasının dev şirketi Apple, iPhone 12 ailesini Eylül ayında tanıtmayı planlıyor. Koronavirüs endişeleri ile beraber artan tedarik sıkıntıları bu tarihin ötelenme ihtimalini ortaya çıkarsa da şirketin geleneği bozmamaya kararlı olduğunun altını çizelim. Lansman gününe kadar muhtemelen daha pek çok sızıntı duyacağız ancak bugün ortaya çıkan bilgi de telefonlar hakkında bizlere önemli bir bilgiyi fısıldıyor. Bir telefon için en önemli donanımlardan birisi olan RAM kapasitesidir ve bu da iPhone 12 ailesinde belli oldu!

iPhone 12 RAM kapasitesi belli oldu!

Hatırlanacağı üzere Apple iPhone 11 ailesinde 4 GB RAM kullanmayı uygun bulunmuştu. Ailenin yeni üyelerinde ne gibi bir tercih yapacağı merak edilen ABD merkezli akıllı telefon üreticisinin kararı belli oldu. Buna göre şirket iPhone 12 modellerinde iki farklı RAM kapasitesi kullanacak. iPhone 12 Pro ve Pro Max için 6 GB RAM kullanmayı düşünen Apple, ailenin diğer üyelerinde ise 4 GB RAM sunmaya devam edecek. Yani kısacası Pro ve Pro Max hariç diğer iPhone 12'ler, bir önceki nesil ile aynı RAM kapasitesi ile kullanıcıya sunulacak.

12 ve hatta 16 GB RAM kapasitelerinin akıllı telefonlarda kullanılmaya başlandığı bir dünyada bahsi geçen rakamlar kulağa az gibi geliyor. Ancak şunu da unutmamak gerekir ki Android ve iOS işletim sistemleri birbirlerinden tamamen farklı alt yapılar. Android tabanlı akıllı telefonların her zaman daha fazla RAM ihtiyacı bulunurken, iOS tabanlı olan iPhone modellerinin bu ihtiyacı çok daha az oluyor. Bu bağlamda Apple kendi telefonlarında kullandığı RAM kapasitesinde çok da bonkör davranmıyor.

Yorumlar
balcıyar mehmet
ben xioami kullanıyorum ve benim telefonum 2000 tl civarında aynı ram var telefonumda yani iphone almayın
Cevapla
Melih
İsterse 10 GB yapsın ram i uzaktan güncelleme ile benim telefonuma yazım atıp bozacak firmanın telefonunu almam hayatta 😉
Cevapla
İsmail
Yok lan 3 tane üfürükçü tutmuşlar CPU bağlama Büyüsü yapmışlar
Mutlu
Yaş 10 sanırım 😄😄😄😄 yıllardır iphone kullanıyorum ben bir türlü bozulma göremedim
Emirhan
Komikmiş :D
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.