Mobil

Batarya değişimi iPhone'u hızlandırıyor! (Video)

Apple'ın başlatmış olduğu batarya değişim programı sayesinde yavaşlayan iPhone'lar gözle görünür şekilde hızlanıyor.

iPhone'u hızlandırmak için batarya değişimi şart!

Apple, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru bataryası yıpranmış iPhone modellerini yavaşlattığını kabul etmiş ve bu olay teknoloji gündemine bomba gibi düşmüştü.

Yıpranmış bataryanın elektronik akımı doğru iletemediği ve bu durumun iPhone'a zarar verdiği için işlemciyi yavaşlattığını kabul eden Apple, özür için batarya değişim programını başlatmıştı.

Peki, bataryası değişen iPhone modelleri eski hızlarına kavuşuyor mu? Bennett Sorbo isimli iPhone 6s sahibi; bataryayı değiştirmeden önce Geekbench'in çoklu çekirdek bölümünden 2485 puan aldığını, batarya değişiminden sonra ise bu puanın 4412 puana çıktığını yayınladığı video ile gözler önüne serdi.

Batarya değişiminden sonra yaklaşık olarak Geekbench'te 2 kat daha fazla puan alan iPhone 6s, hız konusunda günlük hayatta gözle görünür bir performans artışı sunuyor. Eğer sizin de iPhone'unuz yavaşladıysa bunun nedeni yıpranmış bataryanız olabilir.

Yorumlar
Ömer
6s plus kullanıyorum normalde üç yıl gider ama arada donma yapıyor tamamen bilinçli eskitme yöntemi uyguluyor şeref yoksunları
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.