Mobil

Beklenen Apple Haritalar özelliği ülkemizde kullanıma sunuldu

Apple Haritalar için merakla beklenen özellik Türkiye'de de kullanıma sunuldu. Bu özellik sayesinde özel mekanlarda da yolunuzu bulabileceksiniz!

Beklenen Apple Haritalar özelliği ülkemizde kullanıma sunuldu

Geçtiğimiz yıl tanıtılan Apple Haritalar özelliği, fazlasıyla sevildi ve pek çok ülkede yaygın olarak kullanıldı. Özellikle ABD ve Avustralya gibi ülkelerde sevilerek kullanılan bu özellik, sonunda ülkemize de geldi. Fazlasıyla beğenilen iç mekan haritalar özelliği, artık Türkiye'de de kullanıma sunuluyor. Eğer siz de bir iPhone kullanıcısı iseniz, bu duruma fazlasıyla sevineceksiniz demektir. Zira iç mekan harita özelliği sayesinde yakın zamanda pek çok özel alanın haritasını görebileceksiniz.

Beklenen Apple Haritalar özelliği ülkemizde kullanıma sunuldu

ABD merkezli üretici Apple Haritalar uygulamasına fazlasıyla önem veriyor ve bu alanda da gelişim kaydetmek için elinden geleni yapıyor. Zira Apple Haritalar'ın karşısında Yandex Haritalar ve Google Haritalar olmak üzere iki tane çok büyük ve önemli rakip bulunuyor. Üstelik bu rakipler geniş kitleler tarafından yaygın olarak kullanılıyor. Bu bağlamda ABD menşeli şirketin kendi harita uygulamasını daha da geliştirmesi gerekiyor.

Beklenen Apple Haritalar özelliği ülkemizde kullanıma sunuldu - Resim : 1

Geçtiğimiz sene tanıtılan iç mekan harita özelliği bu geliştirmelerin başında geliyor. İç mekan haritaları sayesinde AVM ve hava alanı gibi özel alanların içerisini de rahat bir şekilde gezme imkanı kullanıcılara sunuluyor. Yani artık bir Apple Haritalar kullanıcısı bu alanlarda yolunu çok daha kolay bir şekilde bulabilecek. Uygulamanın yeni özelliği ülkemizde şimdilik yalnızca İstanbul'da bulunan birkaç AVM ve Sabiha Gökçen Hava Limanı için kullanılabiliyor.

Yorumlar
Opdima
Ben de tam o yazılan iki haritayı kullanıyorum. Apple’ın kendi uygulaması hiç çekici değil. Bir ara yanlış çalışıyordu. Özellikle de 2016 yazında beni 50 km farkla alakasız bir yere götürdükten sonra, Google Maps’ten vazgeçmedim. Yandex’i de 2018’de indirdim. Google Maps tıkanınca ona geçiyorum. İkisinin de birbirini tamamladığı zamanlar oluyor. Yalnız aşağıda arkadaşlar dalga geçmiş Yandex ne, dünyada ilk 10da değil falan şeklinde. Bölgendeki kullanıma bakacaksın. Yandex burda popüler, bitti.
Cevapla
Tuğçe
Avmlerde işe yarar bu. Yalnız rakip olarak Yandex Maps denmiş Here Maps falan varken. Yandex kim bunların yanında Allah aşkına 🤣
Cevapla
Cem
Google ve Microsoft'un servislerine dünyada tek rakip Apple servisleridir. Yandex denmiş biraz komik olmuş doğrusu, Rusya, Kazakistan ve biraz da Türkiye'de kullanıcısı var Yandex'in. Dünyada ilk 10 içinde bile kullanıcı sayıları bakımından yer alamayan bir şirket kendisi :)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.