Mobil

Beklenen gün geldi HarmonyOS tanıtılıyor

Akıllı telefon üreticisi Huawei HarmonyOS işletim sistemini nihayet telefonlar ile buluşturuyor. 2 Haziranda resmi tanıtım yapılacak.

Beklenen gün geldi HarmonyOS tanıtılıyor

Çin’li elektronik devi Huawei, cihazlarında Android'in yerini alacak olan HarmonyOS işletim sisteminin 2 Haziran'da resmen başlatılacağını açıkladı. HarmonyOS, bu sürümü kullanacak ilk cihazların da yer alacağı bir etkinlikte resmi olarak tanıtılacak.

Şirket, haberi Çin sosyal ağı Weibo'daki resmi profilinde açıkladı. Kendi ülkesini hedefleyen yayına ek olarak, Huawei, konu ile ilgili bir tweet ve video paylaştı. Şirket, sonunda sistemin cep telefonlarında da çalıştığını resmi bir şekilde görebileceğimizi belirtti.

Şirket tarafından yayınlanan fragmanda, işletim sistemi ile donatılmış telefonların başlangıç ekranında görünmesi gereken HarmonyOS adlı bir animasyon ortaya çıkıyor. Son zamanlarda, web'de yayınlanan bu videoda, Huawei işletim sisteminin bir Xiaomi telefonunda çalıştığını ve ilk önyüklemenin videoda gösterilen etkiye benzer olduğunu gösteriyor.

HarmonOS rakip mi? Android’in kopyası mı?

HarmonyOS artık geliştiriciler tarafından kullanılabilir duruma geldi ve mobil işletim sisteminin bir parçası olmaya hazır. Testlerden bazıları, Huawei'nin çözümünün EMUI arayüzü ile Android’in yenilenmiş bir sürümü olabileceğine işaret ediyor.

Bununla birlikte, beklenti HarmonyOS'un resmi lansmanının daha özelleştirilmiş bir deneyim getirebileceği ve cihazlar arasındaki entegrasyona odaklanacağı yönünde. Huawei'nin işletim sistemi, akıllı telefonların ötesine geçen ve akıllı TV'ler ve dizüstü bilgisayarlar da dahil olmak üzere diğer markalı cihazlarda kapsamlı bir şekilde görünmeyi vaat eden bir çözüm olarak sunulacağı yönünde.

Huawei, 2 Haziran etkinliğinde neler sunulacağı hakkında daha fazla ayrıntı vermedi, ancak yeni ürünler ve HarmonyOS hakkında daha fazla yenilik getireceklerini vaat ediyorlar.

Yorumlar
Hope
2 Haziran Saat 15:00'da tanıtılacakmış.
Cevapla
Mustafa
İncelemelere baktım Ios 14 ile Android karışımı gibi olmuş hoşuma gitti açıkçası çoğu kişi önyargılıydı ama incelemelerde yorumlara baktığımda çoğu beğenmiş
Cevapla
DANİEL DALMAÇYALI ITALIAN 101
HONOR HARMONY OS'A DAHİL OLMAZ İNŞALLAH.
Cevapla
Oki
Olacak. Seçenek sunulacak isteyen yükleyebilecek.
Mustafa
Maalesef dahil fakat eski modellerde isteğe bağlı olabilir.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.