Mobil

BİM ucuz Galaxy Note 8 satacak mı?

BİM'e ait olduğu düşünülen bir afiş fotoğrafında indirimli Galaxy Note 8 ilanı yer aldı. Peki BİM, Galaxy Note 8 modelini satacak mı?

BİM Galaxy Note 8 satacak mı?

Geçtiğimiz haftalarda 4.999 TL'ye  iPhone X satan BİM, herkesi şaşkına çevirmişti.  Ortaya çıkan bir fotoğraf ise; BİM'in önümüzdeki hafta Samsung’un son amiral gemilerinden Galaxy Note 8’i indirimli bir fiyattan satacağı iddialarını gündeme getirdi.

Galaxy Note 8'in satılacağını gösteren BİM afişinde telefonun Snapdragon 835 yonga setine sahip olduğu görülüyor. Ancak Samsung Note 8 Türkiye’de Exynos 8895 işlemcili sürümü ile satılıyor. Snapdragon işlemcili sürüm ise genelde Kuzey Amerika'da piyasaya sürüldü. İlanda telefonun iki yıl garantili olduğu belirtilmiş.

Afişteki bilgiler doğruysa; Galaxy Note 8, 3.299 TL fiyat ile 23 Mart'tan itibaren satışa sunulacak.

BİM ucuz Galaxy Note 8 satacak mı? - Resim : 1

Afişte Samsung Galaxy Note 8’in yanında Samsung hızlı şarj satışı olacağı da görülüyor. Ancak bu afiş bir Photoshop ile de hazırlanmış olabilir ve sahte bir haber  olabileceğini göz önünde bulundurmak gerekiyor. Konu hakkında detaylar belli oldukça sizlerle paylaşacağız.

Grey Market ürünü olabilir

Her ne kadar afişte bilgi verilmiyorsa da BİM'de satılması muhtemel Samsung Galaxy Note 8 modelinin Grey Market ya da İthalatçı Garantili altında getirilmiş olması muhtemel görünüyor.  Zira Samsung Türkiye garantili Note 8 akıllı telefonların fiyatı 4.200 TL'den başlıyor. İthalatçı Garantili modeller ise 3369 TL'den başlayan fiyatlarla satın alınabiliyor. İthalatçı Garantili modeller Samsung Türkiye tarafından garanti kapsamında değerlendirilmiyor ve ilgili ithalatçının servis ağında tamir edilebiliyor. 

Her BİM'de satılmaz

Note 8 akıllı telefon BİM'de satılsa bile muhtemelen az sayıda ve seçilmiş BİM mağazalarında bulunacak. Bu mağazalar dışındaki BİM mağazalarının bu satışlardan haberi bile olmuyor. iPhone X modelinde bu durum böyle yaşanmıştı ve sadece Tuzla, Maltepe, Pendik, Sultanbeyli, Gaziantep, Diyarbakır ve Sivas’taki BİM mağazalarında satılmıştı.  

İthalatçı Garantili telefon alınır mı?

BİM'in konuyla ilgili ortaya çıkan afişi doğruysa bu Samsung Galaxy Note 8 modeli muhtemelen İthalatçı Garantili bir telefon olacak. Bu tarz ürünlerde garanti kapsamı ithalatçı firma tarafından sağlanıyor. Ancak resmi distrübütör olunmadığı için tamir ve benzeri durumlarda hizmet kalitesi farklı olabiliyor.  Bu tarz bir ürün satın alıp almamak kullanıcıya kalmış bir durum olsa da uzun vadede sıkıntı yaşanma ihtimali de bulunuyor.

Yorumlar
Adsız
Samsung garantili satarsa 3300 e almaya yetişemeyiz kuyrugu bitiremeyiz 😁🤑
Cevapla
Mazotçu
BİM ve A101 akaryakıt satışına başlaması dileği ile... En kısa zamanda ülkenin her tarafında BİM benzin ve mazotunu görmek istiyoruz.
Cevapla
sefser
bim yakinda don ,gomlek, iphone dan sonra araba ve ev , at kat yat da satarsa sasirmayin.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.