Mobil

BlackBerry 10 Gold SDK Kasım'da geliyor!

RIM BlackBerry 10'un tarihini belirledi!


RIM oldukça zor dönemlerden geçiyor. Akıllı telefon piyasasının gelişmesiyle RIM'in BlackBerry satışlarının düşüşü RIM'i iyice zayıflatmıştı. Öyle ki RIM'in giderek kötü bir hal alması durumunda en iyi seçeneğin Microsoft tarafından satın alınması olarak görülüyordu.

Şimdi ise RIM'den yeni bir haber geliyor. Bildiğiniz gibi RIM BlackBerry 10'un çıkışını 2013'e erteleyeceğini bildirmişti. Kötü bir gidişatı olan ve bir çok çalışanını işten çıkaran RIM için teknolojinin hızla ilerlediği bu dönemde erteleme kararının kötü etkileyeceği söyleniyordu. Çünkü akıllı telefon piyasası öyle hızlı ilerliyor ki BlackBerry 10 bu tarihte ne kadar ilgi görecekse bundan 6 ay sonra bu oran yeni teknolojilerin çıkışıyla ciddi bir düşüşe uğrayacak.

1342710954_blackberry10devdevice-1.jpeg

RIM şimdi BlackBerry 10'un yol haritasını çizmiş görünüyor. BlackBerry 10 Kasım ayında bekleniyor. Son R6 SDK beta sürümü bugün indirilebiliyor. Firma BlackBerry 10 Dev Alpha yazılım güncelleştirmesinin yanında BlackBerry App World için de bir çok ek uygulamayla birlikte gelecek. Ayrıca geliştiriciler için uygulamalarını paylaşabilecekleri bir platform geliştiriyor.

1342711164_blackberry-10-dev-alpha.jpg

Bir sonraki sürüm R8 SDK Beta Eylül ayında yayınlanacak. API'ler de Gold tarafından yayınlanmaya başlayacak. R9 SDK Beta ise Ekim ayında yayınlanacak. RIM'in yaptığı açıklamalara göre kutudan beklemediğiniz bir şey çıkacak ve daha önce hiç yapmadığımız şeyler yapacağız ifadeleri yer aldı. Görünen o ki RIM BlackBerry 10 ile son kozlarını oynuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.